Český tým plný nováčků. Toto je 16 hráčů, kteří jedou poprvé na mistrovství světa

V nominaci na světový šampionát nechybí Pavel Francouz, Michal Jordán, Roman Červenka či Tomáš Plekanec, tým je však také plný nových jmen. Josef Jandač jich do Dánska bere šestnáct.

Bez názvu.jpg

Řadu hráčů trápí zdravotní problémy, v týmu chybí tradiční opory jako Jakub Nakládal či Jan Kovář, z NHL nedorazil Jakub Voráček ani Michael Frolík, a tak se do nominace dostalo 16 hráčů, kteří nikdy nehráli na mistrovství světa. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 17

Dominik Hrachovina

Dominik Hrachovina 2.jpg

Překvapení v nominaci. V reprezentaci dosud nechytal, přesto jede na světový šampionát. V roli trojky. Příští sezonu bude chytat v KHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 17

David Rittich

David Rittich Calgary 2.jpg

Jedničkou bude Pavel Francouz, do akce se ale dostane také David Rittich. Ten letos dostal hodně příležitostí v Calgary a vedení Flames nezklamal. Dařilo se mu i v přípravě s reprezentací.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 17

Filip Hronek

Filip Hronek Detroit 2.jpg

Dvacetiletý rodák z Hradce Králové má za sebou druhý rok v zámoří. Na farmě Detroitu v Grand Rapids odehrál vydařený ročník a v základní části posbíral 39 kanadských bodů. Za seniorskou reprezentaci ještě nehrál, jak se mu povede na šampionátu?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 17

Michal Moravčík

Michal Moravčík.jpg

Třiadvacetiletý obránce si letos odbyl reprezentační premiéru. Trenéry národního týmu zaujal, povedla se mu sezona v Plzni, a nyní se chystá na šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 17

David Musil

David Musil ČR Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Loni se na šampionát ještě nedostal, letos to už vyšlo. Pětadvacetiletý bek se po návratu ze zámoří stal oporou Třince, se kterým si zahrál extraligové finále. Teď ho čeká debut na mistrovství světa.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 17

Martin Pláněk

Martin Pláněk.jpg

V roce 2013 zamířil ze Znojma do Hradce Králové a vypracoval se mezi klíčové persony Mountfieldu. Teď se šestadvacetiletý Martin Pláněk chystá na mistrovství světa, příští rok bude hrát za Mladou Boleslav.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 17

Adam Polášek

Adam Polášek ČR 2.jpg

V reprezentaci debutoval už v sezoně 2014/15, šampionátu byl několikrát blízko, na turnaji si ale nikdy nezahrál. Účastnil se však olympijských her a teď se nová posila Nižněkamsku konečně dočká i startu na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 17

Filip Pyrochta

Filip Pyrochta Liberec.jpg

Jednadvacetiletý bek byl dva roky v zámoří, uplynulé dvě sezony ale odehrál v Liberci. Letos posbíral celkově dvacet kanadských bodů, odbyl si reprezentační premiéru a teď míří na šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 17

David Sklenička

David Sklenička.jpg

Další extraligový obránce, který míří na premiérový šampionát. Jednadvacetiletý bek zaujal dobrými výkony v Plzni, se kterou vyhrál základní část a došel až do semifinále extraligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 17

Filip Chytil

FIlip Chytil New York Rangers.jpg

Osmnáctiletý forvard prošel loňským draftem a v dresu New Yorku Rangers dokonce okusil NHL. Bývalý zlínský útočník se dostal i do reprezentace a povedenými výkony si vysloužil letenku do Dánska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 17

Martin Nečas

Martin Nečas Kometa 3.jpg

Na mistrovství světa míří i Martin Nečas. Dvanáctka loňského draftu NHL získala s Kometou druhý extraligový titul v řadě, odbyla si reprezentační premiéru a na mistrovství světa bude patřit k důležitým členům Jandačovy družiny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 17

Andrej Nestrašil

Andrej Nestrašil ČR.jpg

V sezoně 2015/16 odehrál 55 zápasů za Carolinu a zdálo se, že bude mít pevné místo v NHL. Jenže pak se zranil, přišel o Světový pohár i místo v týmu Hurricanes. Letošní sezonu odehrál v Nižněkamsku a v základní části se blýskl 30 body. Na olympiádu nejel, do Dánska se už dostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 14 / 17

Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin 2.jpg

Má za sebou šestou sezonu v St. Louis, v letošním ročníku odehrál 76 zápasů a nyní se chystá na druhou velkou reprezentační akci. Na Světovém poháru se moc neprosadil, jak se mu povede v Dánsku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 17

Martin Kaut

Martin Kaut ČR.jpg

Další z mladíků v nominaci. Osmnáctiletý útočník odehrál parádní sezonu za Pardubice, celkově posbíral 21 kanadských bodů, a dostal se do reprezentace. V národním týmu je produktivní a prostor by měl dostat i v Dánsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 17

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík ČR.jpg

Několik turnajů ho minulo, na olympijské hry už ale odletěl a v Jižní Koreji dal dva góly. Teď dvaadvacetiletého forvarda čeká premiéra na světovém šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 17 / 17

David Šťastný

David Šťastný.jpg

Filip Zadina či Filip Chlapík se do nominace nedostali, zato David Šťastný do Dánska poletí. Pětadvacetiletý útočník odehrál vydařenou sezonu ve Zlíně, v základní části posbíral 30 kanadských bodů, odbyl si premiéru v reprezentaci a teď ho čeká další vrchol. Příští rok bude hrát za Mladou Boleslav.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud