Duben 2019 – 3 miliony eur  Hložek si vybojoval od začátku jarní části sezony 2018/19 místo v základní sestavě Sparty a ukázal, že se v něm ukrývá hodně zajímavý potenciál. Na začátku března pomohl premiérovým ligovým gólem k výhře 4:0 nad Plzní a o měsíc později stál už tři miliony eur.
 Červen 2019 – 3,5 milionu eur  Premiérovou sezonu ukončil Adam Hložek s 19 ligovými starty, třemi góly a dvěma nahrávkami. Spartě sice tento ročník příliš nevyšel, mladý talent ale patřil k nejlepším hráčům rudého týmu. A v létě jeho cena zase o půl milionu eur vzrostla.
 Září 2019 – 4 miliony eur  Na začátku další sezony šla Hložkova cena zase nahoru a dostala se na čtyři miliony eur. Tehdejší kouč Sparty Václav Jílek sice nemohl najít optimální složení sestavy, Hložek v ní ale nechyběl. V září měl na kontě už tři branky.
 Prosinec 2019 – 7,5 milionu eur  V prosinci roku 2019 se cena Adama Hložka dostala na 7,5 milionu eur, což z něj dělalo suverénně nejdražšího hráče Fortuna ligy. A to měl stále teprve sedmnáct let.
10
Fotogalerie

Český talent v řeči peněz. Podívejte se, jak se od roku 2018 pohybovala tržní cena Adama Hložka

Útočník německého Leverkusenu Adam Hložek je jedním z nejtalentovanějších mladých českých fotbalistů současnosti. Tomu také odpovídá vývoj jeho tržní ceny v posledních letech.

Teprve jednadvacetiletý talent Adam Hložek debutoval v lize v dresu Sparty v závěru podzimní části ročníku 2018/19. Kolik tehdy stál? A jak šla od té doby jeho cena nahoru? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Prosinec 2018 – 200 tisíc eur

Adam Hložek (2).jpg

Adam Hložek debutoval ve Fortuna lize v listopadu roku 2018, kdy odehrál závěr zápasu v Karviné. Na podzim přidal ještě dva další starty proti Teplicím a Příbrami. Jeho cena tehdy byla 200 tisíc eur.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 11

Duben 2019 – 3 miliony eur

Adam Hložek Sparta 2 Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Hložek si vybojoval od začátku jarní části sezony 2018/19 místo v základní sestavě Sparty a ukázal, že se v něm ukrývá hodně zajímavý potenciál. Na začátku března pomohl premiérovým ligovým gólem k výhře 4:0 nad Plzní a o měsíc později stál už tři miliony eur.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 11

Červen 2019 – 3,5 milionu eur

Adam Hložek Tetteh Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Premiérovou sezonu ukončil Adam Hložek s 19 ligovými starty, třemi góly a dvěma nahrávkami. Spartě sice tento ročník příliš nevyšel, mladý talent ale patřil k nejlepším hráčům rudého týmu. A v létě jeho cena zase o půl milionu eur vzrostla.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 11

Září 2019 – 4 miliony eur

Adam Hložek Kanga 2 Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Na začátku další sezony šla Hložkova cena zase nahoru a dostala se na čtyři miliony eur. Tehdejší kouč Sparty Václav Jílek sice nemohl najít optimální složení sestavy, Hložek v ní ale nechyběl. V září měl na kontě už tři branky.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 11

Prosinec 2019 – 7,5 milionu eur

Adam Hložek3.jpg

V prosinci roku 2019 se cena Adama Hložka dostala na 7,5 milionu eur, což z něj dělalo suverénně nejdražšího hráče Fortuna ligy. A to měl stále teprve sedmnáct let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Červenec 2020 - 9 milionů eur

Adam Hložek-2021.jpg

Sezona 2019/20 se mladému sparťanskému talentu nesmírně vydařila. Odehrál 34 utkání, nastřílel sedm branek a k nim přidal stejný počet gólových nahrávek. Na tržní ceně sedmnáctiletého teenagera se to razantně promítlo. Vyskočila na devět milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Prosinec 2020 - 12 milionů eur

Adam Hložek-repre.jpg

Adam Hložek se na podzim roku 2020 poprvé objevil v seniorské reprezentaci a vyšel mu také vstup do ligové sezony 2020/21. V říjnu ho sice vyřadilo ze hry na půl roku zranění, to však nezabránilo tomu, aby jeho tržní cena poskočila opět o pořádný kus nahoru. V prosinci 2020 činila podle portálu TransferMarkt už 12 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Květen 2021 - 17 milionů eur

Adam Hložek1.jpg

V květnu roku 2021, tedy ještě před startem mistrovství Evropy, na kterém se Adam Hložek také představil, byla podle portálu TransferMarkt jeho cena na 17 milionech eur. Na tom, že jeho hodnota znovu pořádně vyrostla, měla zásluhu povedená ligová sezona. Navzdory zranění, kvůli němuž odehrál jen 19 zápasů, dokázal nasázet soupeřům 15 branek a k nim přidal sedm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Červen 2022 - 20 milionů eur

Adam Hložek4.jpg

I když to vypadalo, že by Adam Hložek mohl po evropském šampionátu odejít z Letné, ve Spartě ještě jednu sezonu zůstal. A protože to byl z jeho pohledu povedený ročník, jeho cena opět poskočila nahoru. Po 33 zápasech měl na kontě devět branek a 13 asistencí a o jeho podpis se ucházela řada bohatých klubů. On se nakonec rozhodl pro německý Leverkusen, kam zamířil za 13 milionů eur, byť jeho odhadovaná tržní hodota byla o poznání vyšší. Bayeru se upsal do roku 2027. V premiérovém bundesligovém ročníku nastoupil do 29 zápasů a na konto si připsal pět gólů a čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Červen 2023 - 18 milionů eur

Adam Hložek-Leverkusen.jpg

První sezonu v novém prostředí Hložek zvládl slušně, takže jeho cena se nijak zásadně nezměnila. Portál TransferMarkt ji v červnu vyčíslil na 18 milionů eur. Otázkou je, zda nebude brzy prudce klesat, protože český útočník v současném ročníku pouze vysedává na lavičce a ještě ani jednou se neobjevil v základní sestavě ligového utkání.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud