Český problém před osmifinále EURA. 3 hráči, kteří mohou nahradit vykartovaného Bořila

České reprezentaci poslední zápas ve skupině EURA nevyšel. Svěřenci Jaroslava Šilhavého prohráli s Anglií, předvedli nevýrazný výkon a navíc přišli o vykartovaného Jana Bořila. Kdo jej v osmifinále nahradí?

Jan Bořil EURO 2.jpg

Souček a spol. měli postup do osmifinále EURA jistý už před bitvou s Anglií. Ve skupině stále mohli skončit první, nakonec ale obsadili až třetí příčku a čekají na svého osmifinálového soupeře. Jedno je ale jisté - Jan Bořil dostal druhou žlutou kartu na turnaji a do příštího zápasu nezasáhne. Trenér Šilhavý má však několik variant, jak Bořila nahradit. Více se dočtete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Pavel Kadeřábek 

Pavel Kadeřábek ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Nasazení Pavla Kadeřábka by dávalo smysl. Pokud by na pravém kraji obrany nevládl Vladimír Coufal, tak by devětadvacetiletý Kadeřábek měl místo v sestavě. Takto ale bek Hoffenheimu vysedává mezi náhradníky a čeká na šanci, jako je tato. Na letošním EURU ještě nehrál, zkušenosti ale sbíral už před pěti lety na šampionátu ve Francii. Jeho výhodou je, že může naskočit na obou krajích defenzivní linie. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Aleš Matějů 

Aleš Matějů ČR.jpg

Šanci má i Aleš Matějů. Pětadvacetiletý bek toho v reprezentaci zdaleka neodehrál tolik jako Kadeřábek, na druhou stranu, zasáhl do podzimních duelů proti Německu, Izraeli i Slovinsku a na hřišti nevypadal vůbec zle. Dostane obránce Brescie šanci i na EURU? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

David Zima 

David Zima ČR 2.jpg

Nabízí se ještě jedna varianta. Do akce by mohl naskočit David Zima, to by pak ale Češi museli hrát na tři stopery společně s Ondřejem Čelůstkou a Tomášem Kalasem. Tuto variantu ale reprezentace nemá příliš vyzkoušenou a nezdá se proto příliš pravděpodobné, že by k ní mělo dojít. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud