Český mladík pro Premier League. 4 kluby, které sledují Jakuba Jankta

Jediným českým fotbalistou, který působí v elitní Premier League, je aktuálně Petr Čech. To by se ale příští rok mohlo změnit. Do nejlepší ligy světa totiž lákají i Jakuba Jankta.

Tomáš Kalas, Daniel Pudil, Jiří Skalák či Matěj Vydra působí ve druhé nejvyšší anglické soutěži. V Premier League chytá Petr Čech. A brzy by k němu mohl přibýt i Jankto.

Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant se začíná usazovat v sestavě Udinese, o víkendu dal gól a přidal dvě nahrávky proti Pescaře a „roste“ z něj opravdu výborný záložník. Není divu, že ho sledují i v Anglii. Čtyři kluby, které se o něj zajímají, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Arsenal

Jakub Jankto2.jpg

Jeden český záložník v létě v Arsenalu skončil, druhý by ho však mohl nahradit. Když už před rokem bylo jasné, že Tomáš Rosický opustí Arsenal, začalo se spekulovat o tom, že Arséne Wenger chce přivést Jakuba Jankta. Skauti Arsenlu ho už dříve několikrát sledovali a na svém radaru ho zřejmě stále mají. Zkusí ho v létě vykoupit?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Leicester

Jakub Jankto.jpg

Deník The Guardian na začátku sezony informoval o tom, že Jankta sleduje i Leicester. Loňský senzační mistr a stále ještě účastník Ligy mistrů byl prý připraven podat oficiální nabídku.

V Leicestru se ale během pár měsíců vše sesypalo jako domeček z karet. Tým bojuje o záchranu v Premier League, vyhodil trenéra Claudia Ranieriho a aktuálně má úplně jiné starosti. Po sezoně se ale může o Jankta přihlásit znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Stoke

Jakub Jankto3.jpg

Stoke se pohybuje v klidném středu anglické tabulky. Zdá se, že účast mezi elitou Premier League uhájí, a tak může spřádat plány na příští sezonu. Do té by anglický klub mohl vstoupit i s Janktem, o kterého má prý zájem. Aktuálně devátý tým ligy má na kontě jen 32 vstřelených branek, a tak se dá čekat, že bude hledat posily do ofenzivy. Zacílí právě na Jankta?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

West Bromwich Albion

Jakub Jankto1.jpg

Stejně jako Stoke, i West Bromwich Albion má relativní klid a nemusí se strachovat o záchranu. Svěřenci manažera Tonyho Pulise jsou na osmém místě a ztrácí deset bodů na pátý Arsenal.

Týmu se daří, je však třeba hledět i dopředu a hledat posily. Jednou z vytipovaných má být právě Jankto. Není to tak dávno, co v klubu působil Matěj Vydra, vydá se teď v jeho stopách i jednadvacetiletý záložník?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud