Český mladík míří do zámoří. 3 kluby z NHL, které chtějí Davida Kämpfa

Výrazné výkony v chomutovském dresu, premiéra v reprezentaci a teď NHL? Kariéra českého mladíka Davida Kämpfa nabírá raketové tempo. Dvaadvacetiletý útočník Pirátů by mohl už příští rok nastupovat v nejlepší hokejové lize světa.

David Kampf top Jaroslav Legner  CNC Profimedia.jpg
David Kämpf je hodně žádaným zbožím. Odejde do NHL? (Foto: Jaroslav Legner/CNC/Profimedia)

Kämpf si odbyl extraligovou premiéru v sezoně 2012/13, během níž zasáhl do dvou zápasů. Letos už patří k lídrům Pirátů. V základní části odehrál všech 52 kol, vstřelil 15 branek, přidal 16 asistencí a dalších deset bodů nasbíral v play-off, v němž je „jeho“ Chomutov stále ve hře.

Dvaadvacetiletý útočník v aktuální sezoně debutoval v reprezentaci a dosud odehrál všech devět zápasů Euro Hockey Tour. Co bude dál? Možná NHL. Tři zámořské kluby, které se o něj zajímají, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Chicago Blackhawks

David Kampf Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

S týmem Blackhawks prodloužil smlouvu Michal Rozsíval, 48 zápasů v základní části odehrál Michal Kempný a příští rok by mohl v Chicagu hrát i Kämpf. Být v jedné kabině s Jonathanem Toewsem či Patrickem Kanem, to by byla ohromná škola. Cesta do prvního týmu Jestřábů je však velmi dlouhá, zdolal by ji Kämpf?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Colorado Avalanche

David Kampf Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Colorado prožívá bídnou sezonu. Dokonce je suverénně nejhorším týmem celé NHL a vedení organizace ví, že je třeba mnohé změnit. V Avalanche sice působí Nathan MacKinnon, Matt Duchene či Gabriel Landeskog, fanoušci týmu však marně vzpomínají na léta, kdy bojovali o Stanley Cup. Colorado se proto rozhlíží po nových hráčích a svou pozornost údajně zaměřilo i na Kämpfa.

Foto:  Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Vegas Golden Knights

David Kamps.jpg

Letošní léto bude jiné. Na hráčský trh totiž vstupují Zlatí rytíři z Las Vegas, kteří budou tvořit zcela nový tým. Spekuluje se, že by do něj mohl zapadnout Jaromír Jágr, Petr Mrázek či Michal Neuvirth, teď se ale objevilo jméno dalšího českého hokejisty – Kämpfa. V novém týmu by mohl mít lepší pozici než například v Chicagu, tato destinace by mu mohla sednout.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud