Český All-Star tým základní části NHL. Jaromír Jágr se do něj tentokrát nevešel

Základní část NHL je minulostí. Dnes startuje play-off a boje o Stanley Cup, do nichž zasáhne i řada českých zástupců. Mezi nimi nebude chybět například rozjetý David Pastrňák z Bostonu.

Untitled 1.jpg

Do základní části NHL zasáhlo 32 českých hokejistů do pole a šest brankářů. Zatímco někteří hráči předčili očekávání, jiní zůstali trochu ve stínu. Ještě, než vypuknou souboje o Stanley Cup, podívejte se na jména těch, kterým se během úvodních 82 kol dařilo nejvíc. Český All-Star tým základní části NHL najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář - Petr Mrázek (Detroit)

Petr Mrázek Detroit 2.jpg

Do letošního ročníku zasáhlo šest českých gólmanů. Vystoupení Marka Langhamera a Davida Ritticha byla jen epizodní, Marek Mazanec byl v brance Nashvillu pouze čtyřikrát a Ondřej Pavelec se po návratu z farmy brzy zranil.

Větší porci zápasů zvládli jen Michal Neuvirth, který v brance Philadelphie odchytal 28 utkání, a Petr Mrázek z Detroitu.

Red Wings z něj před sezonou učinili jedničku, účastník Světového poháru odchytal padesát duelů, v Hockeytownu od něj ale čekali víc. Úspěšností zákroků se dostal jen lehce nad 90% a připsal si průměr přes tři inkasované branky na zápas. Z Čechů byl přesto nejlepší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce - Radko Gudas (Philadelphia)

Radko Gudas Phil.jpg

Radko Gudas nastřádal v základní části 93 trestných minut a stal se nejčastěji vylučovaným českým hráčem v zámoří. Taky ale posbíral 23 (6+17) kanadských bodů, díky čemuž byl nejproduktivnějším českým bekem v NHL. Mezi soupeři není moc oblíbený, ve Philadelphii má ale pevné místo. Teď by se měl připojit k reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce - Roman Polák (Toronto)

Roman Polák Toronto.jpg

Toronto proklouzlo po letech čekání do play-off a Roman Polák bude u toho. Třicetiletý pořízek, který si loni zahrál finále NHL v dresu San Jose, prožil vydařenou sezonu a do statistik si připsal 11 bodů za tři góly, osm nahrávek a navrch přidal 65 trestných minut. Mladý soubor Maple Leafs na něj bude ve vyřazovací fázi hodně spoléhat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník - David Pastrňák (Boston)

David Pastrňák Boston 3.jpg

„Pasta“ z Bostonu prožil sezonu jako hrom. Dvacetiletý český útočník nějakou dobu vládl tabulce kanonýrů a nakonec se díky 70 (34+26) kanadským bodům stal nejproduktivnějším českým hokejistou základní části. Prožívá životní ročník a chystá se na premiérové play-off. Poté by měl dostat nový luxusní kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - Jakub Voráček (Philadelphia)

Jakub Voráček Phil 3.jpg

Jakub Voráček dal v sezoně 21 branek a přidal 40 asistencí. Byl druhým nejproduktivnějším českým hokejistou základní části, přesto se od něj možná čekalo trochu víc. Vždyť před dvěma lety „udělal“ 81 bodů a letos mu začal platit nový kontrakt, díky kterému je jedním z nejlépe placených borců NHL.

Oproti loňské sezoně (55 bodů) si sice polepšil, Flyers ale budou bez play-off. Voráčkovi však sezona nekončí, pravděpodobně bude hvězdou českého týmu na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník - Radim Vrbata (Arizona)

Radim Vrbata Arizona.jpg

Měla to být rozlučková sezona, poslední zápasy v kariéře, jenže pětatřicetiletý Radim Vrbata se vzepřel osudu, postavil se proti času a prožil báječný ročník. Po loňském trápení se vrátil do Arizony a ve známém prostředí náramně pookřál. V sezoně dal 20 branek, přidal 35 asistencí a patřil k lídrům týmu. I proto asi přidá ještě jednu sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud