Obránce - Filip Hronek (Detroit Red Wings) 
 Obránce - Radko Gudas (Florida Panthers) 
 Útočník - Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) 
 Útočník - Pavel Zacha (New Jersey Devils) 
6
Fotogalerie

Český All-Star tým prvního měsíce NHL. Pastrňák v něm tentokrát chybí

NHL má za sebou první měsíc. Do akce zasáhlo dvaadvacet českých hráčů do pole a pět brankářů. Kdo z nich byl nejvíc vidět?

Jsou hráči, od kterých se toho v NHL čekalo víc. Moc se zatím nedaří Dmitrij Jaškinovi nebo Filipu Chytilovi, další Češi o sobě ale dávají pořádně vědět. Poskládali jsme český All-Star tým úvodního měsíce NHL a vy jeho podobu najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Brankář - Vítek Vaněček (Washington Capitals) 

Vítek Vaněček Washington.jpg

Petra Mrázka v úvodu sezony trápily zdravotní problémy, minimum prostoru zatím dostávají David Rittich a Daniel Vladař. Nejvíc zápasů z českých gólmanů odchytal Karel Vejmelka z Arizony, ten však slavil výhru v jediném z jedenácti duelů. O něco lepší čísla má Vítek Vaněček, který je jedničkou Washingtonu. V průměru inkasuje 2,5 branky na zápas a úspěšností zákroků se dostal nad 90,6 procent. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce - Filip Hronek (Detroit Red Wings) 

Filip Hronek Detroit 22.jpg

Znovu měl být klíčovým bekem Detroitu, místo toho ale na chvíli vypadl ze sestavy. V úvodu sezony nepředváděl takové výkony, jaké se od něj čekaly, Filip Hronek ale postupně nabírá formu a aktuálně je nejproduktivnějším českým obráncem v NHL. Na kontě má sedm bodů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce - Radko Gudas (Florida Panthers) 

Radko Gudas Florida.jpg

Floridě se zatím náramně daří a Panteři kralují celé NHL. Důležitou roli v týmu má i důrazný český bek Radko Gudas, který je aktuálně ve velmi dobré formě. Na kontě má čtyři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník - Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) 

Jakub Voráček Columbus 2021.jpg

Kapitán národního týmu v létě skončil ve Philadelphii a vrátil se tam, kde v NHL začínal. Tedy do Columbusu. K Blue Jackets už ale nezamířil coby zelenáč, ale jako jeden z lídrů, což na ledě dokonale potvrzuje. Gólově se sice letos ještě neprosadil, na kontě má ale už 11 nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - Pavel Zacha (New Jersey Devils) 

Pavel Zacha NJ 21.jpg

Čtyřiadvacetiletý útočník už loni odehrál svou životní sezonu a letos ve skvělých výkonech pokračuje. Pavel Zacha, jenž dlouho bojoval s kritiky, zraje do role jednoho z lídrů New Jersey a patří ke klíčovým postavám Devils. Na ledě tráví hodně času a taky pravidelně boduje. V tomto ročníku se trefil už šestkrát a přidal tři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník - Tomáš Hertl (San Jose Sharks) 

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Produktivní je znovu i David Pastrňák, jenž zatím vstřelil čtyři góly a přidal šest nahrávek. V posledních duelech se sice dostává do tempa, všichni od něj ale v úvodu čekali víc. Zato Tomáš Hertl splňuje přesně to, co od něj San Jose potřebuje. Šest branek a tři asistence hovoří za vše. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud