Radko Gudas (Philadelphia).  Moc českých obránců se v letošní sezoně NHL neprosazuje. Radko Gudas má však své místo jisté. Osmadvacetiletý bek, jenž patří ke klíčovým postavám Flyers, má navíc na kontě pět asistencí a jen šest trestných minut. Foto: Profimedia.cz
 Jan Rutta (Chicago).  Loňskou sezonu měl parádní. Osmadvacetiletý Jan Rutta během premiérového ročníku v NHL posbíral dvacet kanadských bodů a patřil k nejlepším hráčům Chicaga. Vysloužil si nový kontrakt na 2,25 milionů dolarů, letos se ale dokonce ocitl mimo sestavu. Aktuálně má na kontě 12 zápasů, jeden gól a tři nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 David Pastrňák (Boston).  13 zápasů, jedenáct branek a pět asistencí. Dosavadní bilance Davida Pastrňáka je vynikající. Dvaadvacetiletý útočník Bruins je společně s dalšími čtyřmi hráči nejlepším střelcem NHL. Loni se v základní části dostal na 80 kanadských bodů, na jakou metu to dotáhne letos? Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Hertl (San Jose).  Tomáš Hertl před sezonou podepsal novou smlouvu se San Jose a vedení Sharks se zatím odvděčil parádním způsobem. Vstup do nového ročníku mu vyšel, Tomáš Hertl má na kontě pět branek, devět asistencí a aktuálně je druhým nejproduktivnějším Čechem v NHL. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Český All-Star tým prvního měsíce NHL. Mrázka v něm zastínil Rittich

NHL má za sebou první měsíc. Do akce zasáhlo 28 českých hráčů do pole a tři brankáři. Kdo z nich byl zatím nejvíc vidět?

Velmi dobře zatím hraje Dominik Simon, vidět je i Jakub Vrána, naopak Martin Nečas či Pavel Zacha museli na farmy. Komu se zatím dařilo nejvíc? Český All-Star tým úvodního měsíce NHL najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

David Rittich (Calgary)

David Rittich maska.jpg

Jeho pozice v Calgary stále sílí. David Rittich letos zasáhl do sedmi zápasů, ve kterých dostal jen 13 branek a vychytal čtyři výhry. V zápase s New Yorkem Rangers si připsal dokonce 44 přesných zásahů. Aktuálně se pyšní téměř 93% úspěšností zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Radko Gudas (Philadelphia)

Radko Gudas Phil 2.jpg

Moc českých obránců se v letošní sezoně NHL neprosazuje. Radko Gudas má však své místo jisté. Osmadvacetiletý bek, jenž patří ke klíčovým postavám Flyers, má navíc na kontě pět asistencí a jen šest trestných minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jan Rutta (Chicago)

Jan Rutta Chicago.jpg

Loňskou sezonu měl parádní. Osmadvacetiletý Jan Rutta během premiérového ročníku v NHL posbíral dvacet kanadských bodů a patřil k nejlepším hráčům Chicaga. Vysloužil si nový kontrakt na 2,25 milionů dolarů, letos se ale dokonce ocitl mimo sestavu. Aktuálně má na kontě 12 zápasů, jeden gól a tři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

David Pastrňák (Boston)

David Pastrňák Boston 5.jpg

13 zápasů, jedenáct branek a pět asistencí. Dosavadní bilance Davida Pastrňáka je vynikající. Dvaadvacetiletý útočník Bruins je společně s dalšími čtyřmi hráči nejlepším střelcem NHL. Loni se v základní části dostal na 80 kanadských bodů, na jakou metu to dotáhne letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Tomáš Hertl (San Jose)

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Tomáš Hertl před sezonou podepsal novou smlouvu se San Jose a vedení Sharks se zatím odvděčil parádním způsobem. Vstup do nového ročníku mu vyšel, Tomáš Hertl má na kontě pět branek, devět asistencí a aktuálně je druhým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jakub Voráček (Philadelphia)

Jakub Voráček 2018.jpg

Hodně dobrý vstup do sezony má i Jakub Voráček. Jeden z lídrů Flyers zatím vstřelil čtyři góly a přidal deset nahrávek. Loni si stanovil osobní maximum a v 82 zápasech posbíral 85 kanadských bodů, zvládne to letos překonat?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud