Český All-Star tým prvního měsíce KHL. Vládne mu rozjetý Sekáč i posila z NHL

Je tomu přesně měsíc, co se rozběhl aktuální ročník Kontinentální hokejové ligy. Do dění znovu zasáhla početná kolonie českých hokejistů, mezi nimiž se objevila stará známá jména, ale také několik nováčků.

Dominik Kubalík neodehrál za Ufu ani jeden zápas a vrátil se do Plzně. Na odchodu z Čerepovce je Petr Holík. Ne všem českým hokejistům v soutěži se daří podle představ, někteří jsou ale hodně vidět. Český All-Star tým prvního měsíce KHL najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Brankář - Dominik Furch (Omsk)

Dominik Furch Omsl.jpg

Česká brankářská škola má v KHL početné zastoupení. Úvodní měsíc zvládl nejlépe Dominik Furch, který se statisticky drží mezi absolutní elitou soutěže. Stálice Omsku odchytala devět zápasů a v sedmi z nich slavila vítězství. Průměr 1,31 inkasované branky na zápas a 94,6% úspěšnost zákroků hovoří za vše. Velmi dobrá čísla však má také Jakub Štěpánek ze Slovanu či Jakub Kovář z Jekatěrinburgu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce - Vojtěch Mozík (Čechov)

Vojtěch Mozík NY.jpg

Nová tvář v KHL prožila velmi dobrý měsíc. Vojtěch Mozík, jenž uplynulé dva roky strávil v New Jersey, za které odehrál sedm zápasů, posílil před sezonou Čechov. V novém působišti si nahlas říká o šanci v reprezentaci a místo v olympijském týmu. V dosavadním průběhu soutěže dal už tři góly a přidal stejný počet nahrávek. A taky posbíral 22 trestných minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce - Jakub Nakládal (Jaroslavl)

Jakub Nakládal.jpg

Zkušený bek potvrzuje své kvality. Devětadvacetiletý Jakub Nakládal se po loňském návratu z Caroliny zabydlel v sestavě Jaroslavle a patří k nejlepším bekům soutěže. Taky je hodně produktivní, v uplynulém play-off posbíral 15 kanadských bodů a dalších šest (2+4) jich přidal už letos. Měl by patřit k oporám českého týmu na olympijských hrách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník - Jiří Sekáč (Kazaň)

Jiří Sekáč Kazaň.jpg

Pětadvacetiletý útočník má za sebou štace v Montrealu, Anaheimu, Chicagu a Minnesotě. V NHL se ale natrvalo neprosadil a loni už patřil bohaté Kazani. V sezoně posbíral celkově 37 kanadských bodů a patřil k nejlepším hráčům týmu. Produktivní je i letos a nastřádal už 15 bodů za šest gólů a devět nahrávek. V utkání s Rigou se blýskl dokonce hattrickem, další parádní večer zažil v Bratislavě, kde posbíral čtyři kanadské body.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník - Jan Kovář (Magnitogorsk)

Jan Kovář Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Stálice soutěže. Jan Kovář patří rok co rok neproduktivnějším hráčům KHL a k tahounům silného Magnitogorsku, se kterým loni postoupil do finále soutěže. V play-off posbíral 25 kanadských bodů a při chuti je znovu i letos. Sedmadvacetiletý forvard dal dvě branky a přidal sedm nahrávek. Na jaké číslo se vyšplhá?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Útočník - Radek Smoleňák (Slovan)

Radek Smoleňák Slovan.jpg

V bratislavském Slovanu se vytvořila početná česká kolonie. Nejvíc vidět je zatím bouřlivák Radek Smoleňák, který má na kontě už 11 bodů (2+9) a je nejproduktivnějším hráčem týmu. Loni třicetiletý forvard odehrál za Slovan jen 13 zápasů, letos už patří k lídrům Říhovy družiny.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud