České trumfy pro EURO. 3 mladíci, kteří zabojují o místo v konečné nominaci

Začátek evropského šampionátu se blíží. Na turnaj pojedou i čeští fotbalisté, kteří by na EURU neměli být jen do počtu. Dobrou zprávou je, že trenér Jaroslav Šilhavý má k dispozici široký zástup hráčů, z nichž si může vybírat.

Bez názvu.jpg

Hráči jako Vladimír Coufal, Tomáš Souček nebo Patrik Schick mají místo v nominaci jisté. O svou šanci se ale hlásí i tři mladíci, kteří by se klidně na EURO nakonec mohli dostat. O kom je řeč? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

David Zima 

David Zima 21.jpg

Dvacetiletý stoper Slavie si v duelu s Estonskem odbyl reprezentační premiéru. Na hřišti byl sice jen krátce, rozhodně ale ne naposledy. Trenér Jaroslav Šilhavý má k dispozici Ondřeje Čelůstku či Tomáše Kalase, ale také Ondřeje Kúdelu, po jehož boku David Zima nastupuje v Edenu. Společně jim to klape na jedničku a klidně by se vedle sebe mohli postavit i na EURU. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ladislav Krejčí 

Ladislav Krejčí 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Překvapení nominace? Klidně to tak může být. Jednadvacetiletý záložník Sparty hraje celou sezonu v dobré formě, kterou v posledním duelu potvrdil hattrickem do sítě Teplic. Ladislav Krejčí letos nastřílel už osm branek a patří ke klíčovým hráčům sparťanské družiny. Startoval už na „malém” EURU a ve Slovinsku se prezentoval velmi dobrými výkony. Dostane šanci také od trenéra Šilhavého?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Adam Hložek 

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Toto bude zřejmě nejsledovanější objekt české nominace. Dostane se Adam Hložek do týmu, nebo na něj řada nepřijde? V reprezentaci zatím odehrál jediný zápas, pokud by se však na podzim nezranil, přidal by i další. Osmnáctiletý klenot Sparty má skvěle nakročeno a právě EURO by pro něj mělo být odrazovým můstkem před velkým přestupem do zahraničí. Očekává se, že dostane šanci a na šampionát pojede. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud