České stálice v NHL. 3 špičkoví útočníci, kteří v zámoří zatím nikdy nezměnili dres

Letošní léto je v NHL plné změn, které potkaly i české hokejisty. Své by o tom mohl vyprávět Radek Faksa.

Faksa byl řadu let hráčem Dallasu. Týmové statistiky neplnil kanadskými body, na ledě měl úplně jinou úlohu, kterou zvládal dokonale. Pro Stars byl ohromně platný, přesto v létě poprvé v NHL změnil dres a odešel do St. Louis. O několik měsíců dříve se premiérového zámořského trejdu dočkal i Tomáš Hertl, jenž zamířil ze San Jose do Las Vegas.

V NHL však působí i tři čeští útočníci – stálice – kteří jsou (zatím) stále věrni jediné organizaci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Pastrňák (Boston Bruins)

Bez názvu.jpg

Střelce zlatého gólu z posledního mistrovství světa Boston draftoval v roce 2014. David Pastrňák hned naskočil do rozjetého vlaku a v NHL začal stoupat vzhůru. V posledních dvou letech překonal stobodovou hranici, loni podepsal s Bruins lukrativní osmiletý kontrakt. Osmadvacetiletý útočník organizaci Bostonu zřejmě jen tak neopustí. I když i o tom se dříve spekulovalo...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Martin Nečas (Carolina Hurricanes)

Martin Nečas Carolina.jpg

Na letošním domácím šampionátu ukázal, jak moc je výjimečným hokejistou. Jenže v Carolině nedostává tolik prostoru, kolik by si přál, a tak se čekalo, kam jej Hurricanes vymění. Zájemci byli, k překvapení všech se ovšem zatím žádná změna nekoná a pětadvacetiletý forvard, jehož Carolina draftovala v roce 2017, nikam neodešel. Nečas ovšem míří k arbitráži, která rozhodne o výši jeho platu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Filip Chytil (New York Rangers)

Filip Chytil NYR.jpg

Za stálici už můžeme považovat i Filipa Chytila. Čtyřiadvacetiletý forvard sice v letošním ročníku odehrál kvůli zranění jen 16 zápasů, v NHL už ovšem nastupuje od sezony 2017/18. V silné organizaci z New Yorku z něj roste lídr, jehož role od roku sílí. V základní části odehrál 337 zápasů, dalších 36 startů přidal v play-off. Celkově posbíral 157 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud