České kluby kupují drahé hráče ze severu Evropy. Kolik stáli Bah či Karlsson?

Elitní české ligové kluby v posledních letech začaly lovit posily ze severu Evropy. A nebojí se za ně pořádně zaplatit.

Bez názvu.jpg

Sparta se Slavií patří na přestupovém trhu k hodně silným hráčům. Oba pražské kluby se však v poslední době vydaly i dosud neprobádanou cestou na sever Evropy, odkud do Fortuna ligy přišli hodně zajímavé posily. Ty však nebyly vůbec levné. Více už se dočtete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

David Moberg Karlsson (Švédsko) – 32 milionů korun

David M Karlsson 20 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Jsou tomu dva roky, co do Sparty dorazil trojnásobný švédský reprezentant David Moberg Karlsson, jenž přišel z Norrköpingu. Sparta za něj zaplatila 32 milionů korun, ovšem švédský křídelník už má za sebou i slabší období. Před rokem se dokonce psalo o jeho možném odchodu z Letné, šestadvacetiletý Karlsson ale ve Spartě nakonec zůstal a pokračuje v rudém týmu. Za ten zatím odehrál 41 ligových zápasů, v nichž dal osm branek a přidal deset asistencí.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Andreas Vindheim (Norsko) – 33 milionů korun

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zhruba o milion korun více než Karlsson Spartu stál Andreas Vindheim. Pravý norský obránce přišel na Letnou před rokem a půl ze švédského Malmö, ovšem hned na úvod svého angažmá se zranil. Od té doby pětadvacetiletý Vindheim odehrál v lize 32 zápasů, ve kterých dal tři góly a přidal pět nahrávek. V letošní sezoně si drží místo v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Alexander Bah (Dánsko) – 44,2 milionů korun

Alexander Bah Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slavia o něj hodně stála už v létě, tehdy ale dánský reprezentační bek zůstal ještě v týmu Sönderjyske. V zimě se ale sešívaní k tomuto obchodu vrátili a nakonec ho dotáhli i do zdárného konce. Bah stál sice více, než na kolik by vyšel v létě, v Edenu ale věří, že více než 44 milionů korun, které za třiadvacetiletého pravého obránce dali, investovali správně. V ligové premiéře Bah obstál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud