Česká soutěž je jim malá. 3 ligové hvězdy, které brzy mohou odejít do zahraničí

Česká soutěž je jim malá. 3 ligové hvězdy, které brzy mohou odejít do zahraničí

Česká soutěž je jim malá. 3 ligové hvězdy, které brzy mohou odejít do zahraničí

Česká reprezentace vstoupila do kvalifikace o postup na EURO výborně a doma porazila 3:1 Poláky. I díky skvělým výkonům tří ligových fotbalistů.

Ke klíčovým hráčům vítězné bitvy s Polskem patřili i fotbalisté z Fortuna ligy. Tři z nich ale domácí soutěž možná už brzy opustí, liga jim totiž začíná být malá. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

David Jurásek (22 let, Slavia)

David Jurásek Slavia.jpg

Ve Slavii už o svých kvalitách přesvědčil. Teď dostal poprvé šanci i v reprezentaci a proti Polsku odehrál parádní partii. Své defenzivní povinnosti si plnil na jedničku, hodně nebezpečný byl ale taky ve hře dopředu. Nahrál na jeden gól, obraně soupeře dělal velké problémy. Byl mužem zápasu. O dvaadvacetiletého Davida Juráska bude zájem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ladislav Krejčí (23 let, Sparta)

Ladislav Krejčí 22 Foto Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Devět zápasů, šest branek. Letošní ligový bilance Ladislav Krejčího je úchvatná. Tím spíš, že nastupuje jako stoper nebo defenzivní štít. Je kapitánem Sparty a roste z něj taky opora reprezentace. Proti Polsku odehrál parádní partii, nastoupil v základní sestavě a už po pár vteřinách hry otevřel skóre. Jak dlouho jej na Letné ještě udrží?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tomáš Čvančara (22 let, Sparta)

Tomáš Čvančara 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Reprezentaci sice chybí Patrik Schick, má však k dispozici sparťanské duo Tomáš Čvančara – Jan Kuchta. Oba táhnou tým z Letné a oba dokázali skórovat i proti Polsku. Kuchta už zkušenosti s národním týmem má, dvaadvacetiletý Čvančara se ale v reprezentaci objevil poprvé. A hned v základu. Dal gól, měl další šance, odvedl kus práce. Ve Fortuna lize se letos trefil dvanáctkrát, zahraniční budoucnost jej nejspíš nemine.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud