Česká letka v kádru Red Wings. Podívejte se, kolik berou čeští hokejisté v Detroitu

Největší česká kolonie v NHL je v Bostonu. Velmi početné zastoupení však mají Češi taky v Detroitu.

Dres Detroitu letos v NHL oblékli už čtyři čeští hokejisté. Podívali jsme se na portál spotrac.com a zjistili, na jaké peníze si přijdou. Mrkněte se.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Filip Zadina – 915 tis. dolarů

profimedia-0731378301.jpg

Filip Zadina, jenž se v roce 2018 stal šestkou draftu NHL, podepsal s Detroitem před sezonou nový tříletý kontrakt. Start do ročníku mu ale nevyšel. V devíti duelech ani jednou nebodoval, na začátku listopadu se navíc zranil a od té doby je mimo hru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Dominik Kubalík – 2,5 mil. dolarů

profimedia-0736152402.jpg

Sedmadvacetiletý útočník vlétl do NHL jako uragán. V Chicagu zářil, dobrou měl i druhou sezonu, loni už ale nedostával tolik prostoru, a tak se v létě vydal vstříc nové výzvě. Dominik Kubalík podepsal dvouletý kontrakt s Detroitem a v barvách Red Wings září. Aktuálně má na kontě devět gólů, 13 asistencí a je třetím nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Filip Hronek – 4,5 mil. dolarů

profimedia-0739759284.jpg

Pravidelně bývá nejlepším a nejproduktivnějším českým obráncem v NHL, což potvrzuje i letos. Pětadvacetiletý Filip Hronek loni podepsal tříletý kontrakt na více než 13 milionů dolarů a letos prožívá další povedený ročník. Na kontě má už dvacet bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Vrána – 5,25 mil. dolarů

Jakub Vrána Detroit 21.jpg

Start do sezony měl velmi dobrý – dva zápasy, jeden gól, jedna nahrávka - zdálo se, že vše je tak, jak má být. Jenže pak Jakub Vrána vypadl ze sestavy a nikdo neví, kdy se vrátí. Pětadvacetiletý útočník, který má ve sbírce i Stanley Cup s Washingtonem, totiž před časem nastoupil do Asistenčního programu NHL a NHL PA. V Detroitu mu přitom běží druhý rok z jeho tříleté smlouvy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud