Česká kolonie v Detroitu. 6 hráčů, kteří se budou rvát o místo v kádru Red Wings

Detroit letos poprvé po pětadvaceti letech nepostoupil do play-off. Kádr Red Wings proto projde přestavbou a v létě se v něm dají čekat výrazné změny. To nabízí zajímavou příležitost pro české hokejisty.

Bez názvu.jpg

Vznikne v Detroitu česká kolonie? Není to vyloučené. O místo v kádru Red Wings by v létě mělo bojovat šest českých hokejistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Martin Frk

Martin Frk 1.jpg

Třiadvacetiletý útočník, kterého Detroit draftoval v roce 2012, si letos odbyl premiéru v NHL. Nebylo to však v kádru Red Wings, ale v Carolině, za kterou odehrál dva zápasy. Poté se vrátil do Michiganu, další šanci ale nedostal a nastupoval v AHL. S Grand Rapids vyhrál Calder Cup, ke kterému pomohl rozhodujícím gólem v posledním utkání série.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Filip Hronek

Filip Hronek Detroit.jpg

Devatenáctiletá naděje mezi obránci. Filip Hronek prošel loňským draftem a v úvodní zámořská sezoně odehrál i dvanáct zápasů na farmě v Grand Rapids. Převážnou část sezony strávil v týmu Saginaw Spirit hrající OHL a v 59 duelech posbíral 61 kanadských bodů. Účastník dvou posledních juniorských světových šampionátů bude bojovat o místo, pravděpodobně ho však čeká přesun na farmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Matěj Machovský

Matěj Machovský ČR.jpg

Účastník mistrovství světa 2016, na kterém byl v roli trojky, se vypracoval v elitního extraligového gólmana. Už loni se ucházel o místo v kádru Detroitu, se kterým podepsal po sezoně roční smlouvu. Nečeká ho však nic lehkého, Petr Mrázek a Jimmy Howard jsou mu silnou konkurencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Petr Mrázek

Petr Mrázek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Před uplynulou sezonou byl jmenován jedničkou Detroitu, pozici ale neudržel a dělil se o místo s Jimmy Howardem. Na světovém šampionátu se střídal s Pavlem Francouzem a sám neví, co s ním bude dál. V zámoří se spekuluje o jeho možné výměně, klidně ale může být první volbou Red Wings. Musí však přestat střídat skvělé výkony se slabšími chvilkami.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek Detroit.jpg

Kádr Detroitu projde přestavbou a to by mohla být šance pro Tomáše Noska. Ten letos odehrál za první tým Red Wings 11 zápasů, vstřelil premiérový gól, daleko více prostoru ale dostává na farmě a dotáhl Grand Rapids ke Calder Cupu.

Čtyřiadvacetiletý forvard, který nikdy nebyl draftován, posbíral v základní části 41 kanadských bodů a dalších 22 jich přidal v play-off. Tři nahrávky si připsal i v posledním duelu série a má velkou šanci, že se prosadí do kádru Detroitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Libor Šulák

Libor Šulák Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Objev uplynulé sezony a nečekaný účastník mistrovství světa udělal ohromný skok. Ze Znojma se dostal přes reprezentaci až do Detroitu, ve kterém se bude snažit znovu překvapit. Ofenzivně laděný bek však může skončit i ve finském Lahti.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud