Česká kolonie v Chicagu. 3 obránci, kteří se budou rvát o místo v kádru Blackhawks

Chicagu sice play-off vůbec nevyšlo, stále je však považováno za jeden z nejsilnějších týmů NHL. V jeho barvách by se v příští sezoně mohli představit i čtyři čeští hokejisté.

Bez názvu.jpg

Nováčkem v Chicagu bude bývalý chomutovský útočník David Kämpf, který svede těžký boj o místo v sestavě. V podobné situaci budou i další tři čeští obránci, kteří se budou snažit urvat místo vedle beků typu Duncana Keitha či Brenta Seabrrooka. Více se o nich dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michal Kempný

Michal Kempný Chicago.jpg

Byl to pořádný skok. V jedné sezoně Michal Kempný válel v brněnské Kometě, další rok hrál za Omsk, představil se na mistrovství světa, v předstihu se dostal do nominace na Světový pohár a podepsal smlouvu s Chicagem. V dresu Blackhawks odehrál dohromady i s play-off 51 zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal šest asistencí.

Šestadvacetiletý bek si postupně zvykal na tempo nové soutěže a v Chicagu se rozhodli, že s ním prodlouží smlouvu o další rok. „Michalův styl hry je přínosem pro naši obranu. Je to typ hráče, co se bude dál zlepšovat poté, co si přivykl na NHL. Těšíme se na jeho další rozvoj a na to, co pro Blackhawks odvede,“ uvedl viceprezident a generální manažer klubu Stan Bowman. Vypadá to, že s Kempným v Chicagu počítají a dají mu hodně prostoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michal Rozsíval

Michal Rozsíval Chicago.jpg

Michalu Rozsívalovi bude na začátku září už 39 let. Kdekdo by si mohl myslet, že se rozloučí s kariérou, to je ale omyl. Zkušený bek, který získal s Chicagem dva Stanley Cupy, prodloužil už v předstihu smlouvu a Blackhawks se upsal na další rok.

V Chicagu je od roku 2011, v loňské sezoně odehrál 22 zápasů, dal gól a přidal dvě nahrávky. Moc prostoru zřejmě už nedostane, jeho přehled a zkušenosti se ale celé organizaci náramně hodí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jan Rutta

Jan Rutta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeden z českých objevů uplynulého světového šampionátu. Jan Rutta patřil v Paříži k nejlepším bekům Jandačova týmu a po zásluze odchází zkusit štěstí do zámoří. „Zájem o Honzu vygradoval po světovém šampionátu. Byl obrovský. Dostal pět konkrétních nabídek,“ uvedl hráčův agent Michal Sivek.

Šestadvacetiletý bek, který v uplynulé sezoně posbíral 45 kanadských bodů a postoupil s Chomutovem až do extraligového semifinále, podepsal roční dvoucestnou smlouvu. Může hrát i na farmě, v Chicagu ale rozhodně není bez šance. „Měli jsme ho v hledáčku řadu let,“ uvedl generální manažer Stan Bowman.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud