Češi v Čenstochové. 3 tuzemští fotbalisté, kteří zanechali stopu v polském Rakówě

Dva zápasy, dvě vítězství. To je start do sezony, který by si přálo každé mužstvo. Stříbrnému týmu loňského ročníku polské Ekstraklasy - Rakówu Čenstochová - se vydařil vstup také do toho aktuálního.

V polské Ekstraklase v současnosti působí osm českých fotbalistů. Jeden z nich hraje v Rakówě, jehož dres dosud oblékli tři tuzemští hráči, kteří v klubu zanechali poměrně výraznou stopu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Petrášek

Tomáš Petrášek.jpg

Třicetiletý stoper Tomáš Petrášek, který se dostal i do reprezentace, přišel do Rakówa před šesti lety ze žižkovské Viktorky. V polském klubu si vybojoval velmi silnou pozici a dokonce se stal jeho kapitánem. Celkem za Čenstochovou odehrál 153 zápasů ve všech soutěžích a nastřílel 33 branek. S mužstvem dvakrát vyhrál polský Pohár a jednou zvedl nad hlavu tamní Superpohár. Na skvělém vstupu mužstva do sezony 2022/23 se ale nepodílel, protože je od konce května na marodce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Petr Schwarz

Petr Schwarz.jpg

Záložník Petr Schwarz má na kontě 44 ligových startů a pět vstřelených branek v dresu Hradce Králové. Do Polska zamířil před čtyřmi lety a v nejvyšší tamní soutěži se dokonale adaptoval. Odehrál v ní už téměř stovku zápasů, z toho přes šedesát v dresu Čenstochové. V barvách Rakówa strávil dvě sezony a v roce 2021 pomohl k vítězství v pohárové soutěži. Když následně přestupoval do konkurenční Wisly Krakov, měl na kontě 12 vstřelených branek a devět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Daniel Bartl

Daniel Bartl Pl.jpg

Před čtyřmi lety odešel Daniel Bartl do Rakówa a v polském klubu strávil tři roky. Na domácí scéně prošel Baníkem, Mladou Boleslaví či Libercem a po loňském návratu do vlasti se upsal Karviné. V sezoně 2019/20 měl pevný flek v základní sestavě Čenstochové a vstřelil dvě branky, v dalším ročníku už ale do zápasů chodil převážně z lavičky náhradníků. Celkem v klubu odehrál 68 utkání ve všech soutěžích a roce 2021 se podílel se na triumfu v polském Poháru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud