Tomáš Hertl (San Jose Sharks)  Tomáš Hertl prožil dobrou sezonu. Dal 19 branek, přidal 24 asistencí, San Jose to ale na postup do play-off nestačilo. Sedmadvacetiletý útočník tak mohl být volný pro reprezentaci, do Lotyšska ho ale nepustilo zranění. Na mistrovství světa startoval naposledy v roce 2015.  Foto: Profimedia.cz
 Josef Kořenář (San Jose Sharks)  Ve hře byl také příjezd Josefa Kořenáře, jenž letošní sezonu nastartoval v Třinci a poté si odbyl premiéru v NHL, kde odchytal deset zápasů za San Jose. Reprezentační trenéři o něj stáli a do Rigy chtěl přijet i Kořenář. Třiadvacetiletého gólmana ale Sharks poslali na farmu.  Foto: Profimedia.cz
 David Kämpf (Chicago Blackhawks)  Šestadvacetiletý útočník, který má za sebou čtvrtou sezonu v Chicagu, si na mistrovství světa mohl odbýt premiéru. Reprezentační trenéři o bývalého hráče Chomutova stáli, David Kämpf se ale nakonec v týmu neobjeví. Do Rigy ho nepustily zdravotní problémy.  Foto: Profimedia.cz
 Radim Šimek (San Jose Sharks)  Kvůli zdravotním problémům do Lotyšska neodjel ani Radim Šimek, jenž startoval na světových šampionátech v letech 2016 a 2017. Poté odešel do zámoří a od té doby se v reprezentaci neobjevil. Letos odehrál dobrou sezonu, v San Jose patřil k lídrům, zranění mu ale pokračování sezony nedovolí.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Češi mohli být ještě silnější. 7 hráčů z NHL, kteří odmítli účast na mistrovství světa

Český tým bude na mistrovství světa v Rize hodně silný. Ve výběru kouče Filipa Pešána je i šest hráčů z NHL, další posily zpoza Atlantiku ale svou účast odmítly.

K lídrům českého týmu v Rize budou patřit Filipové Hronek se Zadinou a Chytilem, ale také Libor Hájek, Jakub Vrána a Dominik Kubalík. Sedm dalších hráčů z NHL se ale z účasti na mistrovství světa omluvilo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Radek Faksa (Dallas Stars) 

Radek Faksa Dallas 2.jpg

Loni se Dallas dostal do finále play-off, letos ale do bojů o Stanley Cup neprošel. Mimo hru je tak i Radek Faksa, jenž startoval i před dvěma lety v Bratislavě. Do Rigy ale sedmadvacetiletý forvard neodjel. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Tomáš Hertl (San Jose Sharks) 

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Tomáš Hertl prožil dobrou sezonu. Dal 19 branek, přidal 24 asistencí, San Jose to ale na postup do play-off nestačilo. Sedmadvacetiletý útočník tak mohl být volný pro reprezentaci, do Lotyšska ho ale nepustilo zranění. Na mistrovství světa startoval naposledy v roce 2015. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Josef Kořenář (San Jose Sharks) 

Josef Kořenář San Jose.jpg

Ve hře byl také příjezd Josefa Kořenáře, jenž letošní sezonu nastartoval v Třinci a poté si odbyl premiéru v NHL, kde odchytal deset zápasů za San Jose. Reprezentační trenéři o něj stáli a do Rigy chtěl přijet i Kořenář. Třiadvacetiletého gólmana ale Sharks poslali na farmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

David Kämpf (Chicago Blackhawks) 

David Kampf Chicago.jpg

Šestadvacetiletý útočník, který má za sebou čtvrtou sezonu v Chicagu, si na mistrovství světa mohl odbýt premiéru. Reprezentační trenéři o bývalého hráče Chomutova stáli, David Kämpf se ale nakonec v týmu neobjeví. Do Rigy ho nepustily zdravotní problémy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Radim Šimek (San Jose Sharks) 

Radim Šimek San Jose.jpg

Kvůli zdravotním problémům do Lotyšska neodjel ani Radim Šimek, jenž startoval na světových šampionátech v letech 2016 a 2017. Poté odešel do zámoří a od té doby se v reprezentaci neobjevil. Letos odehrál dobrou sezonu, v San Jose patřil k lídrům, zranění mu ale pokračování sezony nedovolí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) 

Jakub Voráček 20.jpg

V Rize mohl být kapitánem týmu. Také jeho lídrem, stejně jako před dvěma lety v Bratislavě. Philadelphia se do play-off nedostala, Jakub Voráček ale v týmu chybí. Po dlouhé a náročné sezoně chce trávit čas s rodinou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Pavel Zacha (New Jersey Devils) 

Pavel Zacha NJ 19.jpg

Tentokrát už to mohlo klapnout. Pavel Zacha, jenž vyzrál v jednoho z klíčových hráčů New Jersey, se konečně mohl objevit v reprezentaci a na mistrovství světa. Trenéři o něj stáli, během sezony posbíral 35 (17+18) bodů a v Rize měl dostat hodně prostoru. Čtyřiadvacetiletý Pavel Zacha se ale kvůli zdravotním problémům omluvil. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud