Vladimír Coufal 
 Tomáš Kalas 
 Tomáš Souček 
 Patrik Schick 
5
Fotogalerie

Češi chtějí na šampionát. Pět fotbalistů, kteří mohou dovést reprezentaci až do Kataru

Odehráli dobré EURO, na podzim se ale fotbalové reprezentaci moc nedaří. Cíl se však nemění - národní tým touží po postupu na mistrovství světa.

Už příští rok se hraje mistrovství světa v Kataru. Čeští fotbalisté o něj budou bojovat v baráži, ve které budou chtít uspět. Čeká je však nesmírně těžký úkol a bude potřeba, aby celý tým šlapal na více než sto procent. Jména pěti hráčů, na které bude upřena největší pozornost fotbalového národa, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Tomáš Vaclík 

Tomáš Vaclík  EURO 20.jpg

Přestože v Seville nechytal, na EURU se ukázal v parádní formě a zařadil se mezi nejlepší brankáře šampionátu. Následně zamířil do Olympiakosu a také v řecké lize předvádí velmi dobré výkony. Český tým na něj bude v baráži hodně spoléhat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Vladimír Coufal 

Vladimír Coufal  EURO 20.jpg

V minulých týdnech ho trápily zdravotní problémy, kvůli nimž vypadl ze základní sestavy West Hamu, Vladimír Coufal ale nevěší hlavu. Moc dobře ví, že program anglického celku je plný náročných zápasů a další šanci dostane. Na EURU hrál parádně a byl jedním z klíčových hráčů českého týmu. Na tom se nic nemění. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Kalas 

Tomáš Kalas EURO Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Pokud Češi chtějí v náročné baráži uspět, tak musí mít skvělou defenzivu. Minimálně tak pevnou, jako na EURU, a nejlépe ještě o něco lepší. Zkušenější ze stoperů Ondřej Čelůstka je teď mimo hru kvůli zranění, navíc na podzim není v takové formě, jako v létě. Lídrem zadních řad by tak měl být Tomáš Kalas, který na evropském šampionátu ukázal, že je na tuto roli připraven. Kdo nastoupí vedle něj? David Zima? Jakub Brabec? Filip Panák? Nebo třeba Ondřej Kúdela? Uvidíme. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Tomáš Souček 

Tomáš Souček  EURO 20.jpg

Letos možná na hřišti nepůsobí tak výrazně jako loni, ve West Hamu ani nestřílí góly jako v minulém ročníku, pro londýnský klub i českou reprezentaci je ale i nadále klíčovým hráčem. Národní tým bude na šestadvacetiletého záložníka v baráži hodně spoléhat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Patrik Schick 

Patrik Schick EURO 20.jpg

Na EURU se blýskl pěti góly - stejně už jich dal jen Cristiano Ronaldo. Patrik Schick vstřelil v zápase se Skotskem nejkrásnější branku šampionátu a stal se jednou z hlavních hvězd celého turnaje. Formu si následně přenesl i na klubovou úroveň a v devíti duelech německé Bundesligy dal osm branek. Aktuálně je ale pětadvacetiletý útočník Leverkusenu zraněný a nepomůže ani reprezentaci. Pokud by byl náhodou zraněný i v baráži, mohlo by to být pro český tým fatální. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud