Moritz Seider   Velká hvězda německého týmu. Jednadvacetiletý bek prošel v roce 2019 draftem NHL, ve kterém se stal celkovou šestkou. Loni působil ve Švédsku a letos odehrál svou první sezonu v NHL za Detroit. Do statistik si připsal parádních padesát bodů za sedm branek a 43 asistencí a skvělou formu má taky na šampionátu ve Finsku. K jednomu gólu zatím přidal pět nahrávek. 
 Kai Wissmann  Skvělou formu má na šampionátu taky Kai Wissmann, jenž má na kontě ještě o bod více než Seider (2+5). Pětadvacetiletý bek Eisbärenu má ve sbírce dva německé tituly a v domácí soutěži se řadí mezi nejlepší obránce. Letos startuje na svém prvním světovém šampionátu. 
 Daniel Fischbuch  Osmadvacetiletý útočník se dostal na mistrovství světa poprvé už loni, tehdy si ale připsal jediný start a nebodoval. Zato letos si do Finska přivezl formu jako hrom a se čtyřmi góly (přidal i jednu nahrávku) je dokonce nejlepším střelcem německého týmu. Na klubové úrovni patří německému Düsseldorferu, za který posbíral v uplynulém ročníku celkově 51 bodů. Bacha na něj.
 Lukas Reichel   Jednotlivé týmy v průběhu šampionátu posilovaly o hráče z NHL a pozadu nezůstali ani Němci. Těm dorazil na pomoc Lukas Reichel, jenž v uplynulé sezoně debutoval v NHL a odehrál jedenáct zápasů za Chicago. Daleko více prostoru však dostal na farmě v Rockfordu a v 56 duelech posbíral parádních 57 bodů. Dvacetiletému útočníkovi, jehož strejdou je legendární Robert Reichel, se zatím daří i ve Finsku. Ve třech zápasech dal dva góly a přidal tři asistence. 
5
Fotogalerie

Češi, bacha na ně! 5 hráčů německého týmu, kteří mají ve Finsku formu jako hrom

Čeští hokejisté postoupili do čtvrtfinále mistrovství světa, ve kterém narazí na Němce. Ti mají ve Finsku hodně silný tým.

Češi budou ve čtvrtfinále favoritem, ovšem taky Německo předvádí ve Finsku velmi dobrý hokej. Jména pěti hráčů německého výběru (vybrali jsme jednoho brankáře, dva beky a dva útočníky), kteří na šampionátu září, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Philipp Grubauer 

Philipp Grubauer Německo.jpg

Český tým začal trápit starý známý problém z posledních let. V uplynulých dvou duelech proti USA a Finsku dal jediný gól, což před čtvrtfinále není ideální vizitka. V bráně Němců navíc stojí zkušený Philipp Grubauer, který byl v posledním ročníku jedničkou nováčka NHL ze Seattlu. Předtím měl třicetiletý německý gólman dobrou pozici v Coloradu a několik let taky chytal za Washington. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Moritz Seider 

Moritz Seider Německo.jpg

Velká hvězda německého týmu. Jednadvacetiletý bek prošel v roce 2019 draftem NHL, ve kterém se stal celkovou šestkou. Loni působil ve Švédsku a letos odehrál svou první sezonu v NHL za Detroit. Do statistik si připsal parádních padesát bodů za sedm branek a 43 asistencí a skvělou formu má taky na šampionátu ve Finsku. K jednomu gólu zatím přidal pět nahrávek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Kai Wissmann 

Kai Wissmann Německo.jpg

Skvělou formu má na šampionátu taky Kai Wissmann, jenž má na kontě ještě o bod více než Seider (2+5). Pětadvacetiletý bek Eisbärenu má ve sbírce dva německé tituly a v domácí soutěži se řadí mezi nejlepší obránce. Letos startuje na svém prvním světovém šampionátu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Daniel Fischbuch

Daniel Fischbuch Německo.jpg

Osmadvacetiletý útočník se dostal na mistrovství světa poprvé už loni, tehdy si ale připsal jediný start a nebodoval. Zato letos si do Finska přivezl formu jako hrom a se čtyřmi góly (přidal i jednu nahrávku) je dokonce nejlepším střelcem německého týmu. Na klubové úrovni patří německému Düsseldorferu, za který posbíral v uplynulém ročníku celkově 51 bodů. Bacha na něj.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lukas Reichel 

Lukas Reichel Německo.jpg

Jednotlivé týmy v průběhu šampionátu posilovaly o hráče z NHL a pozadu nezůstali ani Němci. Těm dorazil na pomoc Lukas Reichel, jenž v uplynulé sezoně debutoval v NHL a odehrál jedenáct zápasů za Chicago. Daleko více prostoru však dostal na farmě v Rockfordu a v 56 duelech posbíral parádních 57 bodů. Dvacetiletému útočníkovi, jehož strejdou je legendární Robert Reichel, se zatím daří i ve Finsku. Ve třech zápasech dal dva góly a přidal tři asistence. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud