Čerstvá krev v akci. 5 nejmladších trenérů fotbalové Fortuna ligy

Pavel Vrba má 54 let. Trenér Sparty Zdeněk Ščasný je ještě o sedm let starší. Ve Fortuna lize však působí i mladší trenéři.

Ještě loni působil u fotbalistů Liberce teprve osmatřicetiletý David Holoubek. V aktuálním ročníku má nejmladší ligový trenér 40 let. Víte, který to je? Jména pěti nejmladších ligových koučů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Zsolt Hornyák (Liberec) – 45 let

Zsolt Hornyák Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Pětačtyřicet let má také trenér Karviné Roman Nádvorník. Ten se ale narodil v březnu, zato slovenský kouč Zsolt Hornyák, jenž stojí na lavičce Liberce, až v květnu. Ještě jako hráč vyhrál se Slovanem československou ligu, hrál taky za bratislavský Inter, působil v Dynamu Moskva, na Kypru i v Rakousku. Po skončení hráčské kariéry se dal na trenérskou dráhu, působil v Arménii či v Rusku a od léta je v Liberci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Roman Skuhravý (Dukla) – 43 let

Roman Skuhravý MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Jeden z neobletovanějších koučů současnosti. Bývalý obránce, který hrával za Jablonec, Baník či Plzeň, dovedl jako trenér Opavu k postupu do nejvyšší soutěže. V úvodu ročníku ale z rodinných důvodů skončil a vrátil se do Čech. Bez práce však dlouho nezůstal a převzal Duklu. Dá se čekat, že si jednou vyzkouší i prestižnější angažmá.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jindřich Trpišovský (Slavia) – 42 let

Jindřich Trpišovský Slavia 'Michal Šula  MAFRA  Profimedia'.jpg

Sedí na jedné z nejprestižnějších trenérských židlí v republice. Jindřich Trpišovský vede od zimy Slavii, kterou přetváří k obrazu svému. Loni sice tým z Edenu skončil v lize až druhý a Trpišovský se Slavií nezvládl ani postup do Ligy mistrů, letos ale sešívaní pod vedením progresivního kouče šlapou. V domácí soutěži jsou na špici a zároveň jsou nejvážnějším adeptem na zisk titulu. Jak obstojí v pohárové Evropě?

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Václav Jílek (Olomouc) – 42 let

Václav Jílek.jpg

O několik měsíců mladší než Trpišovský je Václav Jílek. Ten byl v roce 2011 asistentem Jaroslav Hřebíka u reprezentační devatenáctky, která získala stříbro na mistrovství Evropy. V sezoně 2013/14 dělal asistenta Vítězslavu Lavičkovi, jenž dovedl Spartu k dosud poslednímu ligovému titulu. Pak Václav Jílek zamířil do Olomouce, kterou loni po návratu mezi elitu dotlačil až do pohárové Evropy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Michal Kordula (Slovácko) – 40 let

Michal Kordula Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Nejmladším trenérem Fortuna ligy je Michal Kordula. Bývalý záložník několik let působil v Jablonci, hrál taky v Rakousku a kariéru končil ve Slovácku. Poté se stal vedoucím mužstva a následně i trenérem týmu. Z 35 zápasů, ve kterých tým dosud vedl, vytěžil 36 bodů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud