Čerstvá krev pro Brno. Toto jsou tři mladíci, kteří se budou rvát o místo v Kometě

Čerstvá krev pro Brno. Toto jsou tři mladíci, kteří se budou rvát o místo v Kometě

Čerstvá krev pro Brno. Toto jsou tři mladíci, kteří se budou rvát o místo v Kometě

Brněnská Kometa bude i za rok patřit k hlavním favoritům extraligy. Tým Libora Zábranského už posílilo několik zajímavých hráčů včetně nadějných mladíků.

Bez názvu.jpg

Kádr Komety posílili Lotyš Ralfs Freibergs, jenž přišel ze Zlína, či rakouský reprezentant Peter Schneider, který dorazil ze Švýcarska. Kometa však počítá i se třemi „novými“ mladíky. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Šoustal (23 let)

Tomáš Šoustal 20.jpg

Rodák ze Šternberku v roce 2014 opustil Olomouc a zamířil do Kanady. Jeho působištěm se stal tým Kelowna Rockets, se kterým ihned vyhrál titul ve WHL. Stejnou soutěž si zahrál taky za Edmonton Oil Kings a poslední dva roky nastupoval za výběr Lakehead University.

Bývalý mládežnický reprezentant, který si zahrál i na dvou juniorských světových šampionátech, však nikdy neprošel draftem NHL a nejlepší ligu světa neokusil. I proto se v 23 letech vrátil domů a poprvé okusí extraligu. Urostlého útočníka do svých řad získala Kometa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Libor Zábranský (20 let)

Libor Zábranský 20.jpg

V sezoně 2016/17 debutoval v extralize, následně však odešel do zámoří, kde si zahrál za několik týmů ve WHL a krátce působil také v klubu Fargo Force z USHL. Teď se ale dvacetiletý obránce, který byl kapitánem českého týmu na posledním juniorském šampionátu, na němž vstřelil i čtyři branky, vrací domů. Libor Zábranský se zase sejde se svým otcem v brněnské Kometě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Dalimil Mikyska (20 let)

Dalimil Mikyska 19.jpg

Dvacetiletý bek si za Kometu zahrál poprvé už v sezoně 2015/16, kdy debutoval v extralize. V průběhu dalších let mu extraligové starty přibývaly, ovšem jen pomalu, a tak v průběhu minulého ročníku zamířil do Karlových Varů. Za Energii odehrál 34 zápasů a připsal si čtyři nahrávky, v příštím ročníku však bývalý mládežnický reprezentant bude sbírat zkušenosti zase v Brně. Dokáže se zabydlet v sestavě Komety?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud