Filip Havelka (22 let, záložník) - Ligový nováček z Českých Budějovic patří k nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku. Důležitou roli má v kádru Dynama Filip Havelka, který na jihu Čech hostuje ze Sparty. Dvaadvacetiletý záložník letos odehrál dvacet zápasů a vstřelil i svůj druhý ligový gól. Za Spartu si zahrál čtyři zápasy v sezoně 2016/17, už brzy by ale na Letné mohl dostat více prostoru. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Filip Souček (19 let, záložník) - Ve středu zálohy by se měli zabydlet Ladislav Krejčí s Michalem Sáčkem. Sparťanské vedení si však hodně slibuje taky od Filipa Součka, kterého v zimě koupilo zhruba za 15 milionů korun z Opavy. Devatenáctiletý vlasatý záložník, který v lize dosud odehrál patnáct zápasů, zůstal ještě na hostování ve Slezsku, už brzy se ale bude hlásit na Letné. Foto: Profimedia.cz
 Adam Karabec (16 let, záložník) - Říká se o něm, že má minimálně stejný potenciál jako Adam Hložek. Šestnáctiletý Adam Karabec v lize debutoval v jarním utkání v Olomouci, proti které odehrál tři minuty. V příštím ročníku by měl talentovaný záložník dostat výrazně více prostoru. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Fortelný (21 let, záložník) - Hodně si na Letné slibují také od Jana Fortelného. Jednadvacetiletý záložník zatím hostuje v Jihlavě, po sezoně se ale bude hlásit na Letné, kde se klidně může porvat o místo v základní sestavě. Jeho výhodou je, že má skvělou kondici a může nastoupit jak na křídle, tak pod hrotem sestavy. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Čerstvá krev na Letné. Šest mladíků, kteří by se už brzy měli zabydlet v sestavě Sparty

Sparta se mění. Zahraniční hráči začínají mizet ze sestavy, ve které stále více prostoru dostávají mladí čeští fotbalisté. A omlazování kádru bude pokračovat.

Bez názvu1.jpg

Ve sparťanské sestavě už se zabydlel sedmnáctiletý Adam Hložek. Hodně prostoru dostává také jednadvacetiletý Ladislav Krejčí a na Letné už brzy dostanou šanci i další mladíci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Filip Havelka (22 let, záložník)

Filip Havelka ČB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ligový nováček z Českých Budějovic patří k nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku. Důležitou roli má v kádru Dynama Filip Havelka, který na jihu Čech hostuje ze Sparty. Dvaadvacetiletý záložník letos odehrál dvacet zápasů a vstřelil i svůj druhý ligový gól. Za Spartu si zahrál čtyři zápasy v sezoně 2016/17, už brzy by ale na Letné mohl dostat více prostoru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Filip Souček (19 let, záložník)

Filip SOuček Opava Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve středu zálohy by se měli zabydlet Ladislav Krejčí s Michalem Sáčkem. Sparťanské vedení si však hodně slibuje taky od Filipa Součka, kterého v zimě koupilo zhruba za 15 milionů korun z Opavy. Devatenáctiletý vlasatý záložník, který v lize dosud odehrál patnáct zápasů, zůstal ještě na hostování ve Slezsku, už brzy se ale bude hlásit na Letné.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Adam Karabec (16 let, záložník)

Adam Karabec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Říká se o něm, že má minimálně stejný potenciál jako Adam Hložek. Šestnáctiletý Adam Karabec v lize debutoval v jarním utkání v Olomouci, proti které odehrál tři minuty. V příštím ročníku by měl talentovaný záložník dostat výrazně více prostoru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jan Fortelný (21 let, záložník)

Jan Fortelný Sparta 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Hodně si na Letné slibují také od Jana Fortelného. Jednadvacetiletý záložník zatím hostuje v Jihlavě, po sezoně se ale bude hlásit na Letné, kde se klidně může porvat o místo v základní sestavě. Jeho výhodou je, že má skvělou kondici a může nastoupit jak na křídle, tak pod hrotem sestavy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Václav Drchal (20 let, útočník)

Václav Drchal Sparta 2019.jpg

Na jaře se dostával do dobré formy Benjamin Tetteh, ve Spartě působí zkušený Libor Kozák, ale taky Václav Drchal, který už je fit a na Letné si toho od něj hodně slibují. Dvacetiletý útočník dal v dosavadních 13 startech čtyři góly, ve Spartě by se mohl stát útočníkem číslo jedna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Matěj Pulkrab (22 let, útočník)

Matěj Pulkrab Bohemians 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zapomenout se nesmí ani na Matěje Pulkraba, který v sezoně 2017/18 během hostování v Liberci nasázel deset branek. Loni už byl zpátky na Letné, ale prosadil se jen třikrát. Na podzim se v rudém dresu neobjevil a v zimě odešel na hostování do Bohemians, kde dal ve třech zápasech dva góly. Jak dvaadvacetiletý forvard naloží s další šancí na Letné?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud