Černý, Necid, Hořava a další vytipované posily, které chce v létě přivést Slavia

Jsou nenasytní a stále nemají dost. Slavia má za sebou třetí přestupové období, během něhož investovala miliony korun do nových hráčů, tím to ale zdaleka nekončí. V létě přijde další, možná ještě větší, přestupová vlna.

Untitled 2.jpg

Všechno to začalo loňskou zimu. Slavia posilněná čínským kapitálem začala rozhazovat miliony za posily, přivedla Murise Mešanoviče či Jiřího Pavlenku, v létě zacílila na Gina van Kessela, přišel taky Michael Ngadeu-Ngadjui a v zimě utratila rekordní sumu za Jana Sýkoru. Kádr Slavie se během pár měsíců změnil k nepoznání, ještě se ale zdaleka nejedná o konečnou podobu. Jména vysněných letních posil „sešívaných“ najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Václav Černý (Ajax)

Václav Černý Ajayx.jpg

Nejtalentovanější český fotbalista je utopený v Ajaxu. Září sice v dresu béčka, v prvním týmu ale moc šancí nedostává. V létě a po Euru jednadvacítek bude muset řešit, co dál. Určitě by se rád prosadil natrvalo do jedenáctky Ajaxu, ten ho ale může taky poslat na hostování. Zájem má Sparta i Slavia, které by se náramně hodil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Tomáš Hořava (Plzeň)

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Ze Slavie v létě odejde Antonín Barák, který má namířeno do italského Udinese, a v Edenu za něj musí najít náhradu. Tou by se mohl stát Tomáš Hořava z Plzně. Hraje v dobré formě, v lize dal už šest branek a patří k nejlepším tvořivým záložníkům soutěže. Viktorka si ho údajně cení na dvacet milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Dominik Mašek (Bohemians 1905)

Dominik Mašek 2.jpg

V Hamburku se neprosadil, stejně jako v Nizozemsku, a tak se v zimě vrátil domů. Dominik Mašek posílil Bohemians 1905 a rychle se stal neodmyslitelným článkem základní sestavy. V sezoně dal tři branky a vysloužil si zájem předních českých klubů. Jedním z nich je i Slavia.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Tomáš Necid (Legia Varšava)

Tomáš Necid Slavia.jpg

Jedna z priorit. Slavia, jejímž je odchovancem, se o Tomáše Necida zajímala už v zimě, tehdy ale jeho přestup ještě nezvládla dotáhnout do zdárného konce. Účastník letního Eura během toho odešel z Bursasporu do Legie Varšava, očekávaný restart kariéry se ale nekonal. Ve Slavii věří, že by si pomohly obě strany.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Kamil Vacek (Maccabi Haifa)

Kamil Vacek ČR.jpg

Další z variant do středu zálohy. V uplynulé sezoně málem dovedl k titulu polské Gliwice, na Letné pro něj ale nebylo v létě místo, a Kamil Vacek tak přestoupil do Maccabi Haifa. V Izraeli hraje záložník se zkušenostmi z italské Serie A i české reprezentace ve formě, Slavii by se mohl hodit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Lukáš Štětina (Dukla)

Lukáš Štětina.jpg

Pětadvacetiletý stoper a člen slovenské reprezentace už „přerostl“ pražskou Duklu a sám cítí, že nastal čas posunout se dál. Zájemců se najde celá řada, třeba Slavia. Té by nedělalo problém zaplatit ani dvacet milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Další možné posily

Miroslav Stoch.jpg

Seznam vytipovaných posil Slavie čítá daleko více jmen. V zimě vedla přetahovanou o Vukadina Vukadinoviče ze Zlína, objevily se zprávy o zájmu o Miroslava Stocha (na fotce) z Fenerbahce a do ofenzivy by prý ráda přivedla i Michala Trávníka z Jablonce. Zadní řady by mohl vyztužit Milan Havel (Bohemians 1905) a Jakub Jugas (Zlín). Slavia prý uvažuje také o libereckém gólmanovi Martinu Dúbravkovi a další posily shání v zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud