Černý kůň play-off. 5 hráčů Olomouce, kteří Kohouty mohou dovést hodně daleko

Černý kůň play-off. 5 hráčů Olomouce, kteří Kohouty mohou dovést hodně daleko

Černý kůň play-off. 5 hráčů Olomouce, kteří Kohouty mohou dovést hodně daleko

Za černého koně play-off byly považovány Vítkovice, ty ale dvakrát doma těsně prohrály s Kometou a jsou ve velmi obtížné situaci. Naopak, o šokující výhru na ledě Plzně se postarala Olomouc.

Bez názvu.jpg

Olomouc vyhrála úvodní ročník samostatné české extraligy, o pár let později ale prodala licenci do Karlových Varů, spadla do první ligy a mezi elitu se vrátila až před sezonou 2014/15. Letos je už mezi osmičkou nejlepších. Dotáhne to až na vrchol? Jména pěti hráčů, kteří to mohou dokázat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Branislav Konrád

Branislav Konrád Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bez kvalitního gólmana nejde uspět. Olomouc však má tuto otázkou vyřešenou a mezi třemi tyčemi se spoléhá na Branislava Konráda, který letos hájil slovenské barvy i na olympijských hrách. V základní části patřil k nejlepším brankářům, zasáhl do 47 zápasů a parádní čísla má i v play-off. V pěti duelech vychytal čtyři výhry, má 93,38% úspěšnost zákroků a v průměru inkasuje jen 1,88 branky na zápas.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Jakub Galvas

Jakub Galvas Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Teprve osmnáctiletý obránce má před sebou velkou budoucnost. Jakub Galvas, jenž byl v posledním draftu vybrán Chicagem, se během své druhé extraligové sezony stal jedním z klíčových beků týmu. V play-off dal zatím jeden gól a přidal tři nahrávky.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Martin Vyrůbalík

Martin Vyrůbalík Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pilíř zadních řad a nejproduktivnější olomoucký obránce základní části. Sedmatřicetiletý kapitán, který hrával také za Vsetín, Kometu či Znojmo, na Hané působí už několik let a patří k ikonám klubu.  V základní části posbíral 19 kanadských bodů a připsal si osm plusových bodů v +/- hodnocení. V play-off zatím přidal jednu nahrávku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Zbyněk Irgl

Zbyněk Irgl Olomouc Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Vicemistr světa z roku 2006 v průběhu sezony vyměnil Třinec za Olomouc a v novém působišti náramně ožil. Ve 14 zápasech dal čtyři góly, přidal stejný počet přihrávek a produktivní je také v play-off. V úvodním zápase s Plzní se sedmatřicetiletý útočník blýskl dokonce hattrickem a zajistil Moře první důležitý bod.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Jan Knotek

Jan Knotek Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Nejproduktivnější olomoucký hráč základní části. Třicetiletý forvard, jenž je na Hané už pátým rokem, má na kontě 17 branek a 13 asistencí. V play-off zatím přidal po gólu s nahrávkou, jeho chvíle však ještě může přijít. Mora se na něj hodně spoléhá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud