Juraj Mikuš (obránce, Slovensko)   Jeho hokejový životopis je bohatý. Třiatřicetiletý slovenský bek hrál posledních pět let za Pardubice, předtím oblékal taky dres Komety, Sparty nebo pražského Lva. Několik let působil taky v zámoří, kde jej draftovalo Toronto, do NHL se ale nedostal. Teď se Juraj Mikuš, který má bohaté zkušenosti i ze slovenské reprezentace, chystá na sezonu ve Vítkovicích. 
 Willie Raskob (obránce, USA)   V sezoně 2019/20 sedmadvacetiletý obránce Willie Raskob působil v Dánsku, pak se vrátil do USA a loni hrál za Nitru. Na Slovensku se mu dařilo, dal osm gólů, přidal 31 asistencí a zaujal Vítkovice. Teď je před ním první extraligová sezona. 
 Peter Krieger (útočník, USA)   Za Vítkovice bude hrát taky americký útočník Peter Krieger. Osmadvacetiletý forvard se poprvé vydal do Evropy v roce 2019, kdy zamířil do Švédska. Loni hrál za slovenský Zvolen a do statistik si připsal 38 bodů za 19 branek a stejný počet asistencí. Jak se mu povede v extralize? 
 Peter Mueller (útočník, USA)   Největší letní extraligová přestupová pecka. Čtyřiatřicetiletý americký útočník, který okusil i NHL, opustil po čtyřech letech Kometu a vydal se vstříc nové výzvě. Loni se v Brně dostal na 55 bodů, ročník předtím dokonce na 64. V Ostravě si od osmičky draftu NHL z roku 2006 hodně slibují. 
5
Fotogalerie

Černý kůň extraligy?! 5 zahraničních posil, které v létě získaly Vítkovice

Hokejové Vítkovice v létě pořádně zbrojily a do nového ročníku půjdou s našlapanou soupiskou. Zaútočí na medaili?

Když máte v kádru Petera Muellera, ihned byste měli být jedním z aspirantů na medaili. Z Vítkovic se tak klidně může stát černý kůň extraligy. Mueller navíc není jedinou zahraniční posilou, která do Ostravy v létě dorazila. Více se dočtete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Mário Grman (obránce, Slovensko) 

Mario Grman Slovensko.jpg

Pětadvacetiletý slovenský obránce v extralize už působil. Bylo to v sezoně 2017/18, kdy hrál za Chomutov. Potom odešel do Slovanu Bratislava a uplynulé tři roky hrál ve Finsku. Ve sbírce má i senzační olympijský bronz. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Juraj Mikuš (obránce, Slovensko) 

Juraj Mikuš Pardubice.jpg

Jeho hokejový životopis je bohatý. Třiatřicetiletý slovenský bek hrál posledních pět let za Pardubice, předtím oblékal taky dres Komety, Sparty nebo pražského Lva. Několik let působil i v zámoří, kde jej draftovalo Toronto, do NHL se ale nedostal. Teď se Juraj Mikuš, který má bohaté zkušenosti i ze slovenské reprezentace, chystá na sezonu ve Vítkovicích. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Willie Raskob (obránce, USA) 

Willie Raskob.jpg

V sezoně 2019/20 sedmadvacetiletý obránce Willie Raskob působil v Dánsku, pak se vrátil do USA a loni hrál za Nitru. Na Slovensku se mu dařilo, dal osm gólů, přidal 31 asistencí a zaujal Vítkovice. Teď je před ním první extraligová sezona. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Peter Krieger (útočník, USA) 

Peter Krieger.jpg

Za Vítkovice bude hrát taky americký útočník Peter Krieger. Osmadvacetiletý forvard se poprvé vydal do Evropy v roce 2019, kdy zamířil do Švédska. Loni hrál za slovenský Zvolen a do statistik si připsal 38 bodů za 19 branek a stejný počet asistencí. Jak se mu povede v extralize? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Peter Mueller (útočník, USA) 

Peter Mueller Kometa Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Největší letní extraligová přestupová pecka. Čtyřiatřicetiletý americký útočník, který okusil i NHL, opustil po čtyřech letech Kometu a vydal se vstříc nové výzvě. Loni se v Brně dostal na 55 bodů, ročník předtím dokonce na 64. V Ostravě si od osmičky draftu NHL z roku 2006 hodně slibují. 

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud