Emil Forsberg (Lipsko) - 16 mil. eur  Jedna z hlavních hvězd švédské reprezentace, za kterou odehrál už 67 zápasů a vstřelil v nich čtrnáct branek. Třicetiletý útočník je od roku 2015 hráčem německého Lipska, které na něj hodně spoléhá. Emil Forsberg dal v letošní bundesligové sezoně pět gólů, další dva zápasy přidal v Lize mistrů a dva v Evropské lize. 
 Victor Lindelöf (Manchester United) - 24 mil. eur  Velká osobnost a kapitán severské reprezentace. Victor Lindelöf je od roku 2017 hráčem Manchesteru United, který jej koupil za 35 milionů eur z Benfiky. Na Old Trafford si vybudoval dobrou pozici a staví na něm i švédský nároďák. Za ten sedmadvacetiletý stoper odehrál už 49 zápasů. 
 Dejan Kulusevski (Tottenham) - 30 mil. eur  Další švédský reprezentant z anglické Premier League. Dejan Kulusevski letos hraje za Tottenham, za který v tomto ročníku vstřelil čtyři soutěžní branky a přidal k nim sedm asistencí. Mladý křídelník, který může hrát i v záloze, je však kmenovým hráčem Juventusu. V Tottenhamu má hostovat až do příštího léta. 
 Alexander Isak (Real Sociedad) - 40 mil. eur  Nejdražším fotbalistou na soupisce švédské reprezentace je Alexander Isak. Dvaadvacetiletý útočník je od roku 2019 hráčem Realu Sociedad, který jej koupil za patnáct milionů eur z Dortmundu. V letošním ročníku La Ligy dal čtyři branky a další tři trefy přidal v Evropské lize. V národním týmu si připsal už 31 startů a osm gólů. 
5
Fotogalerie

Cenné zboží ze Skandinávie. Toto je 5 nejhodnotněších hráčů, kteří jsou momentálně ve švédské reprezentaci

Je to tady. Už dnes večer bude jasno o tom, zda čeští fotbalisté mohou i nadále snít o účasti na mistrovství světa. Čeká je duel ve Švédsku.

Největší hvězdou na švédské soupisce je Zlatan Ibrahimovič, ten ale kvůli karetnímu trestu dnes hrát nebude. Severský tým má však v kádru i další výborné fotbalisty. Jména pěti nejdražších z nich (podle portálu transfermarkt.de) najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Mattias Svanberg (Boloňa) - 15 mil. eur 

profimedia-0612589101.jpg

Bývalý spoluhráč Ladislava Krejčího z Boloni, která ho přivedla v roce 2018 z Malmö. Ovšem zatímco Krejčí se v Itálii příliš neprosadil, Mattias Svanberg patří k oporám týmu. Letos třiadvacetiletý střední záložník zasáhl do 28 ligových zápasů, ve kterých dal tři góly a přidal dvě nahrávky. V národním týmu si zatím připsal patnáct startů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Emil Forsberg (Lipsko) - 16 mil. eur 

profimedia-0643260075.jpg

Jedna z hlavních hvězd švédské reprezentace, za kterou odehrál už 67 zápasů a vstřelil v nich čtrnáct branek. Třicetiletý útočník je od roku 2015 hráčem německého Lipska, které na něj hodně spoléhá. Emil Forsberg dal v letošní bundesligové sezoně pět gólů, další dva zápasy přidal v Lize mistrů a dva v Evropské lize. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Victor Lindelöf (Manchester United) - 24 mil. eur 

profimedia-0631104687.jpg

Velká osobnost a kapitán severské reprezentace. Victor Lindelöf je od roku 2017 hráčem Manchesteru United, který jej koupil za 35 milionů eur z Benfiky. Na Old Trafford si vybudoval dobrou pozici a staví na něm i švédský nároďák. Za ten sedmadvacetiletý stoper odehrál už 49 zápasů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dejan Kulusevski (Tottenham) - 30 mil. eur 

profimedia-0643240812.jpg

Další švédský reprezentant z anglické Premier League. Dejan Kulusevski letos hraje za Tottenham, za který v tomto ročníku vstřelil čtyři soutěžní branky a přidal k nim sedm asistencí. Mladý křídelník, který může hrát i v záloze, je však kmenovým hráčem Juventusu. V Tottenhamu má hostovat až do příštího léta.  

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Alexander Isak (Real Sociedad) - 40 mil. eur 

profimedia-0643227148.jpg

Nejdražším fotbalistou na soupisce švédské reprezentace je Alexander Isak. Dvaadvacetiletý útočník je od roku 2019 hráčem Realu Sociedad, který jej koupil za patnáct milionů eur z Dortmundu. V letošním ročníku La Ligy dal čtyři branky a další tři trefy přidal v Evropské lize. V národním týmu si připsal už 31 startů a osm gólů. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud