Cenné zboží z černého kontinentu. 3 nejdražší fotbalisté z Afriky, kteří působí ve Fortuna lize

V české fotbalové Fortuna lize už působila spousta hráčů z Afriky. Někteří se v ní jen mihli, další tam však zanechali výraznou stopu. Vědět o sobě dávají i v letošním ročníku.

Ještě loni jsme mohli v české lize sledovat Benjamina Tetteha, Guélora Kangu či Abdallaha Simu, kteří patřili k nejdražším Afričanům v nejvyšší soutěži. Ti už však nyní působí jinde. Kdo aktuálně patří k nejhodnotnějším fotbalistům z černého kontinentu ve Fortuna lize podle renomovaného portálu TransferMarkt? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

3. Joel Ngandu Kayamba (Viktoria Plzeň) – 600 tisíc eur (cca 15,4 milionu korun)

Joel Kayamba.jpg

Devětadvacetiletý Joel Kayamba přišel do Plzně v rozehrané sezoně 2018/19 z Opavy. V uplynulých dvou ročnících za Viktorku pokaždé odehrál přes dvacet ligových utkání, v tom současném byl na hřišti jedenáctkrát, ale pouze ve čtyřech případech jako člen základní sestavy. Na kontě má jeden gól, jímž se podílel na víkendové kanonádě Plzně proti Bohemce. Viktorka za něho i s bonusy zaplatila okolo dvaceti milionů korun, jeho současná tržní cena je ale nižší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Ibrahim Traoré (Slavia Praha) – 1,2 milionu eur (cca 30,8 milionu korun)

Ibrahim Traoré2.jpg

V září oslavil záložník z Pobřeží slonoviny Ibrahim Traoré třiatřicáté narozeniny. Momentálně jeden z nejstarších hráčů v Edenu přišel do Slavie v roce 2018 ze Zlína a v pražském klubu rychle přesvědčil o svých kvalitách. V aktuální sezoně zasáhl do 14 ligových zápasů a dal jeden dva góly. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální hodnota 1,2 milionu eur, tedy něco kolem 30 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Peter Olayinka Olayinka (Slavia Praha) – 7 milionů eur (cca 179,7 milionu eur)

Peter Olayinka1.jpg

V roce 2018 koupila Slavia Petera Olayinku za více než 80 milionů korun. V úvodním ročníku dal šest branek, čekalo se od něj ale trochu víc. V létě pak ovšem z Edenu odešli Jaromír Zmrhal a Miroslav Stoch, a šikovný hráč dostal více prostoru, který parádně využil. Stal se oporou sešívaného týmu, dostal se i do nigerijské reprezentace a krouží kolem něho skauti z mnoha bohatých evropských klubů. Žádný z jeho krajanů neodehrál v tuzemské lize více zápasů, nedal víc gólů, ani nezaznamenal větší počet asistencí. Jeho trží cena se pohybuje kolem 180 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud