5. – 6. Miroslav Káčer (Viktoria Plzeň) - cca 15 milionů korun  Loni v srpnu si přivedl tehdejší trenér Plzně Adrián Guľa za západ Čech ze slovenské Žiliny záložníka Miroslava Káčera. S Viktorkou podepsal smlouvu do roku 2023, ale jeho první sezona byla pro fanoušky i vedení klubu zklamáním. Stálé místo v základní jedenáctce si nevybojoval. Po Guľově odvolání a nástupu Michala Bílka na trenérský post se mnoho nezměnilo a je otázkou, zda v příštím ročníku nebude Káčer někde na hostování. Navzdory nepříliš povedené sezoně však patří podle portálu TransferMarkt k nejhodnotnějším Slovákům v české lize. Profimedia.cz
 4. Lukáš Štětina (Sparta Praha) – cca 20 milionů korun  Slovenský obránce Lukáš Štětina býval základním defenzivním pilířem pražské Dukly, jejíž barvy hájí od roku 2012 pět sezon. Pak přestoupil na Letnou, kde nejprve pravidelně hrával v základní sestavě, ale postupem času se z ní vytrácel. Drtivou ranou pak bylo pro něj i pro klub vážné zranění křížového vazu v koleni, které utrpěl loni na konci srpna v utkání proti českému výběru od spoluhráče ze Sparty Bořka Dočkala. Od té doby se na hřišti neobjevil. Dny devětadvacetiletého slovenského reprezentanta ve Spartě jsou možná sečteny. V klubu má smlouvu do konce příští sezony, ale není vyloučeno, že ho Letenští prodají během léta, nebo odejde někam na hostování. Uváděná tržní cena 20 milionů podle portálu TransferMarkt je zřejmě dost nadhodnocená. Profimedia.cz
 2. – 3. Ivan Schranz (Slavia Praha) – cca 25,5 milionu korun  V české lize se objevil útočník Ivan Schranz v sezoně 2017/18 v dresu Dukly Praha, odkud si nakrátko odskočil do kyperského Limassolu a následně se upsal Českým Budějovicím. Loni v srpnu zamířil jako volný hráč do Jablonce, kde prožil nejlepší sezonu v kariéře. Na severu Čech nasázel v 28 ligových zápasech 13 branek a před pár dny se dohodl na dvouleté smlouvě s pražskou Slavií. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena přibližně 25 milionů korun. Profimedia.cz
 2. – 3. Jakub Hromada (Slavia Praha) – cca 25,5 milionu korun  Jakub Hromada pendluje v posledních letech mezi Slavií a Libercem, kde byl už dvakrát na hostování. Zatímco ale na severu Čech patřil k pilířům mužstva, v Edenu si zatím nezpochybnitelné místo v základní sestavě nevybojoval. Pětadvacetiletý záložník má v pražském celku podepsanou smlouvu ještě na dvě sezony. Podle portálu TransferMarkt je jeho tržní cena asi 25 milionů korun. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Cenné zboží. Toto je 6 nejdražších slovenských fotbalistů, kteří působí v české lize

Česká liga není pro cizince tak atraktivní jako prestižní zahraniční soutěže, přesto může být pro mnohé z nich zajímavým odrazovým můstkem, z něhož se pak vydají dále do světa. Platí to i pro slovenské fotbalisty.

V ročníku 2020/21 hrála ve Fortuna lize řada kvalitních cizinců včetně několika Slováků. Šest z nich, kteří mají aktuálně podle portálu TransferMarkt nejvyšší tržní hodnotu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

5. – 6. Martin Koscelník (Slovan Liberec) – cca 15 milionů korun

Martin Koscelník.jpg

Pravý obránce Martin Koscelník má za sebou tři sezony v dresu Liberce, kam přišel v roce 2018 ze Zemplínu Michalovce. Na severu Čech se etabloval v jednoho z klíčových hráčů a vybojoval si také nominaci na mistrovství Evropy. Tržní hodnota šestadvacetiletého borce vyskočila během angažmá v Liberci více než na dvojnásobek a nyní činí podle portálu TransferMarkt asi 15 milionů korun. Ve Slovanu má smlouvu ještě na dvě sezony, je ale docela možné, že v létě zamíří na lukrativnější adresu. Zájem o jeho služby má například Sparta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. – 6. Miroslav Káčer (Viktoria Plzeň) - cca 15 milionů korun

Miroslav Káčer.jpg

Loni v srpnu si přivedl tehdejší trenér Plzně Adrián Guľa za západ Čech ze slovenské Žiliny záložníka Miroslava Káčera. S Viktorkou podepsal smlouvu do roku 2023, ale jeho první sezona byla pro fanoušky i vedení klubu zklamáním. Stálé místo v základní jedenáctce si nevybojoval.

Po Guľově odvolání a nástupu Michala Bílka na trenérský post se mnoho nezměnilo a je otázkou, zda v příštím ročníku nebude Káčer někde na hostování. Navzdory nepříliš povedené sezoně však patří podle portálu TransferMarkt k nejhodnotnějším Slovákům v české lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Lukáš Štětina (Sparta Praha) – cca 20 milionů korun

Lukáš Štětina1.jpg

Slovenský obránce Lukáš Štětina býval základním defenzivním pilířem pražské Dukly, jejíž barvy hájí od roku 2012 pět sezon. Pak přestoupil na Letnou, kde nejprve pravidelně hrával v základní sestavě, ale postupem času se z ní vytrácel. Drtivou ranou pak bylo pro něj i pro klub vážné zranění křížového vazu v koleni, které utrpěl loni na konci srpna v utkání proti českému výběru od spoluhráče ze Sparty Bořka Dočkala. Od té doby se na hřišti neobjevil.

Dny devětadvacetiletého slovenského reprezentanta ve Spartě jsou možná sečteny. V klubu má smlouvu do konce příští sezony, ale není vyloučeno, že ho Letenští prodají během léta, nebo odejde někam na hostování. Uváděná tržní cena 20 milionů podle portálu TransferMarkt je zřejmě dost nadhodnocená.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

2. – 3. Ivan Schranz (Slavia Praha) – cca 25,5 milionu korun

Ivan Schranz.jpg

V české lize se objevil útočník Ivan Schranz v sezoně 2017/18 v dresu Dukly Praha, odkud si nakrátko odskočil do kyperského Limassolu a následně se upsal Českým Budějovicím. Loni v srpnu zamířil jako volný hráč do Jablonce, kde prožil nejlepší sezonu v kariéře. Na severu Čech nasázel v 28 ligových zápasech 13 branek a před pár dny se dohodl na dvouleté smlouvě s pražskou Slavií. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena přibližně 25 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. – 3. Jakub Hromada (Slavia Praha) – cca 25,5 milionu korun

Jakub Hromada2.jpg

Jakub Hromada pendluje v posledních letech mezi Slavií a Libercem, kde byl už dvakrát na hostování. Zatímco ale na severu Čech patřil k pilířům mužstva, v Edenu si zatím nezpochybnitelné místo v základní sestavě nevybojoval. Pětadvacetiletý záložník má v pražském celku podepsanou smlouvu ještě na dvě sezony. Podle portálu TransferMarkt je jeho tržní cena asi 25 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Dávid Hancko (Sparta Praha) – 69 milionů korun

Dávid Hancko.jpg

Talentovaný slovenský stoper Dávid Hancko odehrál v české lize už dvě sezony, ve Spartě byl však jen na hostování z italské Fiorentiny. To se ovšem před pár týdny změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili 64 milionů korun, což z třiadvacetiletého reprezentačního beka udělalo čtvrtou nejdražší posilu v klubové historii. Hancko si na Letné vybudoval slušnou pozici, v minulém ročníku dal pět branek, přidal k nim dvě asistence a Sparta na něm bude zcela jistě stavět i v nadcházející sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud