Cenné zboží s cizím pasem. 3 nejdražší cizinci, kteří aktuálně působí ve Slavii

Pražská Slavia hodně stojí na výkonech zahraničních fotbalistů. Není tedy divu, že právě zahraniční hráči patří mezi ty nejdražší v sešívaném kádru.

Aktuálně nejhodnotnějším hráčem Slavie je podle portálu TransferMarkt Matěj Jurásek, jehož cena se pohybuje kolem 86 milionů korun. Stejně, či ještě více, by však na fotbalovém trhu mohli stát i tři zahraniční borci. Kteří to jsou, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

3. Igoh Ogbu (Nigérie) – cca 86 milionů korun

Igoh Ogbu (2).jpg

Třiadvacetiletý nigerijský obránce Igoh Ogbu se stal hráčem Slavie teprve loni a Pražané si ho nevyhlédli v norském Lilleströmu náhodou. Během dvou let v tomto klubu dokázal zvýšit svou tržní cenu desetinásobně a do Edenu přestupoval přibližně za 61,5 milionu korun. Univerzál, který může kromě postu stopera alternovat i na pozici pravého beka či jako defenzivní štít, podepsal smlouvu do roku 2026 a ve Slavii věří, že jeho hodnota může jít ještě hodně nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

1. – 2. Christos Zafeiris (Norsko) – cca 123 milionů korun

Christos Zafeiris.jpg

O athénského rodáka s norským pasem Christose Zafeirise stály kluby ze všech koutů Evropy, dvacetiletý mladík však na konci loňského ledna zakotvil ve Slavii. Sešívaní se o podpis šikovného záložníka velmi zajímali a norskému Haugesundu zaplatili okolo 64 milionů korun. Smlouvu podepsal do roku 2027 a nyní už má na kontě přes třicet zápasů v české lize a ve statistikách tři góly a čtyři asistence. Šestkrát byl oceněn jako nejlepší hráč utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. – 2. Oscar Dorley (Libérie) – cca 123 milionů korun

Oscar Dorley-Slavia.jpg

Oscar Dorley je univerzální fotbalista, který dokáže alternovat na levé straně obrany i na postu záložníka. Nejdříve přišel do české ligy na půlroční hostování a v lednu 2019 se stal kmenovým hráčem Liberce. Na kontě má už také řadu utkání v dresu národního týmu Libérie.

V tuzemské nejvyšší soutěži se velmi rychle adaptoval a vybojoval si stálé místo v základní jedenáctce Slovanu, odkud následně přestoupil do Slavie. Na kontě už má 147 ligových utkání, ve kterých dal šest branek a u dalších čtrnácti asistoval. V Edenu má podepsanou smlouvu do roku 2027 a portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na více než 120 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud