6. Viktor Budinský (Baník Ostrava) - cca 11,5 milionu korun  Ještě v létě roku 2016 byla cena slovenského gólmana Sparty Viktora Budinského podle portálu TransferMarkt asi 2,5 milionu korun. Jen o pár měsíců později, když odešel na hostování do Bohemians, vyskočila na čtyřnásobek. Loni v únoru přestoupil do Baníku Ostrava a kvalitními výkony dokázal svou tržní hodnotu vytáhnout ještě víc nahoru. Profimedia.cz
 5. Christián Herc (Viktoria Plzeň) - cca 15,3 milionu korun  Na konci září mu bylo 21 let a v létě přišel z anglického Wolverhamptonu Wanderers na dvouleté hostování do Plzně. Slovenský talent Christián Herc však na debut v české nejvyšší soutěži zatím stále čeká. Kapitán reprezentační jednadvacítky nastupuje zatím pouze za B tým Viktorie a na první šanci stále čeká. Pokud se jí brzy nedočká, jeho cena by mohla brzy začít padat dolů. Profimedia.cz
 4. Jakub Považanec (FK Jablonec) - cca 17,9 milionu korun  Rodák z Banské Bystrice a odchovanec tamní Dukly se objevil v české nejvyšší soutěži v roce 2014, kdy podepsal tříletou smlouvu v Dukle Praha. V lednu roku 2017 přestoupil Jakub Považanec do Jablonce, kde se stal jednou z opor týmu a od chvíle, kdy začal hrát v tuzemské lize svou cenu téměř zdvojnásobil. Osmadvacetiletý záložník je v hledáčku nejbohatších českých klubů, takže jeho tržní hodnota by mohla vyskočit ještě víc nahoru. Profimedia.cz
 3. Lukáš Štětina (Sparta Praha) – cca 19,2 milionu korun  Slovenský obránce Lukáš Štětina býval základním defenzivním pilířem pražské Dukly, jejíž barvy hájí od roku 2012 pět sezon. Pak přestoupil na Letnou, kde nejprve pravidelně hrával v základní sestavě, ale postupem času se z ní vytrácel. Poslední dva měsíce se na hřišti v ligovém utkání neobjevil ani jednou. Dny osmadvacetiletého slovenského reprezentanta ve Spartě jsou zřejmě sečteny. V klubu má smlouvu do konce aktuální sezony a pokud ho Letenští neprodají během zimy, odejde z klubu zadarmo. Vzhledem k jeho odhadované tržní ceně podle portálu TransferMarkt by to byla pro klub znatelná finanční ztráta. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Cenné zboží. Toto je 6 nejdražších slovenských fotbalistů, kteří působí v české lize

Česká liga není pro cizince tak atraktivní jako prestižní zahraniční soutěže, přesto může být pro mnohé z nich zajímavým odrazovým můstkem, z něhož se pak vydají dále do světa. Platí to i pro slovenské fotbalisty.

slide-nejdražší Slováci.jpg

V současné době hraje ve Fortuna lize řada kvalitních cizinců včetně několika Slováků. Šest z nich, kteří mají aktuálně podle portálu TransferMarkt nejvyšší tržní hodnotu, najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

6. Viktor Budinský (Baník Ostrava) - cca 11,5 milionu korun

Viktor Budinský.jpg

Ještě v létě roku 2016 byla cena slovenského gólmana Sparty Viktora Budinského podle portálu TransferMarkt asi 2,5 milionu korun. Jen o pár měsíců později, když odešel na hostování do Bohemians, vyskočila na čtyřnásobek. Loni v únoru přestoupil do Baníku Ostrava a kvalitními výkony dokázal svou tržní hodnotu vytáhnout ještě víc nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Christián Herc (Viktoria Plzeň) - cca 15,3 milionu korun

Christián Herc.jpg

Na konci září mu bylo 21 let a v létě přišel z anglického Wolverhamptonu Wanderers na dvouleté hostování do Plzně. Slovenský talent Christián Herc však na debut v české nejvyšší soutěži zatím stále čeká. Kapitán reprezentační jednadvacítky nastupuje pouze za B tým Viktorie a na první šanci stále čeká. Pokud se jí brzy nedočká, jeho cena by mohla brzy začít padat dolů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Jakub Považanec (FK Jablonec) - cca 17,9 milionu korun

Jakub Považanec.jpg

Rodák z Banské Bystrice a odchovanec tamní Dukly se objevil v české nejvyšší soutěži v roce 2014, kdy podepsal tříletou smlouvu v Dukle Praha. V lednu roku 2017 přestoupil Jakub Považanec do Jablonce, kde se stal jednou z opor týmu a od chvíle, kdy začal hrát v tuzemské lize svou cenu téměř zdvojnásobil. Osmadvacetiletý záložník je v hledáčku nejbohatších českých klubů, takže jeho tržní hodnota by mohla vyskočit ještě víc nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Lukáš Štětina (Sparta Praha) – cca 19,2 milionu korun

Lukáš Štětina1.jpg

Slovenský obránce Lukáš Štětina býval základním defenzivním pilířem pražské Dukly, jejíž barvy hájí od roku 2012 pět sezon. Pak přestoupil na Letnou, kde nejprve pravidelně hrával v základní sestavě, ale postupem času se z ní vytrácel. Poslední dva měsíce se na hřišti v ligovém utkání neobjevil ani jednou.

Dny osmadvacetiletého slovenského reprezentanta ve Spartě jsou zřejmě sečteny. V klubu má smlouvu do konce aktuální sezony a pokud ho Letenští neprodají během zimy, odejde z klubu zadarmo. Vzhledem k jeho odhadované tržní ceně podle portálu TransferMarkt by to byla pro klub finanční ztráta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Roman Procházka (Viktoria Plzeň) - 44,7 milionu korun

Roman Procházka.jpg

Trnavský odchovanec Roman Procházka se objevil v české lize v létě roku 2018, kdy přišel zadarmo po vypršení kontraktu z bulharského klubu Levski Sofia. Premiérová sezona v tuzemské nejvyšší soutěži se mu vydařila - odehrál 23 utkání, nastřílel šest branek a jeho tržní cena poskočila nahoru. V aktuálním ročníku naskočil do hry až v devátém ligovém kole, od té doby ale nechyběl ani jednou v základní sestavě a na kontě má už dva góly. Jeho hodnota by měla být nad 40 miliony korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Dávid Hancko (Sparta Praha) – cca 63,8 milionu korun

Dávid Hancko.jpg

Na začátku srpna Spartu posílil mladý slovenský reprezentant Dávid Hancko. Jednadvacetiletý stoper, který může hrát také na levé straně obrany, přišel na Letnou z italské Fiorentiny na roční hostování s opcí. V národním týmu naskočil zatím do sedmi zápasů, v Serii A se objevil na hřišti v pěti utkáních za Letenské dosud odehrál šest ligových duelů a dal jeden gól. Podle portálu TransferMarkt je jeho současná hodnota 2,5 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz 

Doporučujeme

Články odjinud