Cena za tři nové posily Sparty. Dohromady nestály ani tolik, co loni Stanciu

Na Letnou před rokem přišel Nicolae Stanciu, za kterého letenský klub zaplatil téměř sto milionů korun. Takovou sumu pražský klub nyní neutratil ani za několik posil najednou.

Bez názvu.jpg

Sparta se v zimě nepouštěla do žádných zběsilých nákupů. Koupila tři nové hráče a čeká se na oficiální představení Filipa Panáka. Kolik letenští zaplatili za Martina Haška, Matěje Hanouska a Davida Moberga Karlssona? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Martin Hašek - 4 mil. Kč

Martin Hašek Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sparťanský odchovanec je zpátky na Letné. Martin Hašek sice od roku 2016 působil v Bohemians 1905, Sparta ale počítala s jeho potenciálním návratem a na hráče si ponechala předkupní právo. Třiadvacetiletý střední záložník v Ďolíčku vyzrál, v 64 zápasech dal osm branek a přidal dvě nahrávky, a nyní je zpět na Letné. Sparta za něj údajně zaplatila čtyři miliony korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Matěj Hanousek - 25 až 30 mil Kč.

Matěj Hanousek Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Sparta v zimě lovila v Jablonci. Z přestupu Davida Lishky kvůli zdravotním problémům sešlo, Matěj Hanousek se ale stěhoval na Letnou a během zimní přípravy si zřejmě vypracoval místo v základní sestavě. V zákulisí se přitom spekulovalo, že Pražané za běhavého levého beka zaplatili částku mezi 25 až 30 miliony korun.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

David Moberg Karlsson - 32 mil Kč

David M. Karlsson Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Odhadované částky za přestup Davida Moberga Karlssona se liší. Někde se dokonce spekulovalo o padesáti milionech korun, Sparta však za švédského reprezentant zaplatila zřejmě „jen“ 32 milionů korun. Rychlý křídelník pražský klub zaujal ve švédském Norrköpingu, kde byl hodně produktivní. V zimě se stal nejdražší posilou Sparty.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud