Cena za sparťanské klenoty. Podívejte se, kolik milionů nyní stojí Hložek a spol.

Sparta sice letos titul opět nezíská, v příští sezoně by ale mohla Slavii pořádně zatopit. I díky několika mladíkům, kteří na Letné dozrávají v důležité persony.

Sparta bude na přestupovém trhu zase aktivní. Na Letné mají spadeno na zajímavé posily, Pražané se však musí mít i na pozoru - v zahraničí totiž začíná být zájem o mladé sparťanské klenoty. Jaké jsou podle portálu TransferMarkt jejich tržní ceny? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Martin Vitík - 1 mil. eur 

Martin Vitík Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ve Spartě debutoval na podzim ještě coby sedmnáctiletý. Nezůstalo však jen u pár minut, naopak, Martin Vitík se zabydlel v základní sestavě letenského týmu a stal se stoperem Sparty číslo jedna. Nyní osmnáctiletý bek předvádí velmi dobré výkony a ukazuje, že se v něm ukrývá nesmírně zajímavý potenciál. Pokud bude takto pokračovat, tak na něm Sparta jednou pořádně vydělá. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Adam Karabec - 1,5 mil. eur 

Adam Karabec Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Hodně dobře nakročeno má také Adam Karabec. Sedmnáctiletý záložník v lize debutoval v minulé sezoně a postupně z něj roste důležitý článek pražského celku. Mládežnický reprezentant je považován za náhradu Bořka Dočkala, jehož roli by měl jednou převzít. Je však otázkou, jak dlouho autor letošních dvou branek ve Spartě vydrží. Zahraniční kluby o něm totiž velmi dobře ví.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Ladislav Krejčí ml. - 4,5 mil. eur 

Ladislav Krejčí 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ve Spartě je druhým rokem, od svého příchodu ale urazil pořádný kus cesty. Z Ladislava Krejčího se stal jeden z klíčových hráčů rudé družiny a hodně na něj sázel i kouč Pavel Vrba. Velkou výhodou dvaadvacetiletého Krejčího je, že může nastoupit jak ve středu zálohy, tak na postu stopera, kde by se jednou mohl usadit. Přesto je velmi produktivní a na svém kontě letos má už osm branek. Mluvilo se o jeho možné účasti na EURU, pak ho ale ze hry vyřadilo zranění. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Adam Hložek - 12 mil. eur 

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Adam Hložek není jen nejhodnotnějším hráčem Sparty, ale nejdražším fotbalistou celé Fortuna ligy. Osmnáctiletý klenot je obrovským příslibem českého fotbalu a má nakročeno k velké kariéře. Před pár dny se psalo o tom, že o něj stojí Liverpool, ve hře však číhají i další zájemci - například Lipsko. Hložek by měl odjet s reprezentací na EURO, po kterém zájem o jeho služby ještě vzroste. Pražané o něj ale nejspíš nebudou chtít přijít a ještě rok by jej mohli udržet. Jeho cena tak půjde zase nahoru. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud