Čekalo se, že odejdou. 3 podzimní ligové hvězdy, které se přestupu (zatím) nedočkaly

Ligové kluby byly v zimním přestupovém počínání aktivní. Ale možná ne tak moc, jak se očekávalo.

David Pech se blýskl v Mladé Boleslavi, odkud zamířil do Slavie. V barvách Bohemians vynikali Roman Květ s Petrem Hronkem, kteří už jsou v Plzni, respektive v Edenu. K dalším očekávaným přestupům ale (zatím) nedošlo. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Abdallah Gning – 24 let, FK Teplice

Abdallah Gning Teplice Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Jeden z podzimních ligových objevů. Čtyřiadvacetiletý senegalský útočník vlétl do ligy jako uragán a za Teplice nasázel na podzim šest branek. K tomu přidal tři nahrávky a kde kdo čekal, že se v zimě posune o kus dál. Teplice jej ale na náročné jarní boje udržely.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Mojmír Chytil – 23 let, Sigma Olomouc

Mojmír Chytil Olomouc.jpg

Dát v reprezentační premiéře hattrick? Zeptejte se Mojmíra Chytila, jak na to. A je úplně jedno, že se jednalo o zápas proti Faerským ostrovům, povedlo se mu zkrátka něco, na co se jen tak nezapomene. Třiadvacetiletý útočník tak navázal na povedený ligový podzim, během něhož dal za Olomouc šest branek. Celou zimu se žhavě debatuje o jeho odchodu do Slavie, na kterém už je hráč se Slavií prakticky domluvený. Kluby ale společnou řeč zatím nenašly, a tak se přestup odehraje nejspíš až v létě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michal Ševčík – 20 let, Zbrojovka Brno

Michal Ševčík Brno 22.jpg

Dvacetiletý záložník pomohl v minulé sezoně výbornými výkony k postupu Brna do ligy, ve které svou formu potvrdil. Michal Ševčík dal na podzim sedm branek, přidal pět asistencí a v bodování byl čtvrtým nejlepším hráčem ligy. Stal se hodně žádaným zbožím, sezonu však dohraje v Brně. A pak? Od léta by se měl stát hráčem Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

O koho je taky zájem?

Ondřej Lingr Slavia.jpg

Přestupové spekulace byly spojovány i s dalšími hráči. Například Ladislav Almási z Baníku byl na radaru Slavie, ale i skotského Celticu. Jednou nohou pryč je z ligy Peter Olayinka ze Slavie, jenž už se dohodl na letním odchodu do Bělehradu, sešívaní však registrují zájem taky o Ondřeje Lingra (Panathinaikos), Davida Juráska (Turecko) či Oscara Dorleyho. Sparťan Michal Sáček je zase spojován s odchodem do Itálie.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud