Martin Frk - Springfield Thunderbirds  Devětadvacetiletý Martin Frk je jasně nejproduktivnějším českým hráčem v AHL. Na kontě má 13 branek a 22 asistencí, přesto na šanci mezi elitou čeká. V minulých letech přitom v Detroitu a Los Angeles ukázal, že se v NHL umí prosadit. V létě zamířil do St. Louis a nastupuje za farmářský celek Springfield Thunderbirds.
 Jakub Galvas - Rockford IceHogs  Je jedním z českých obránců, který by výhledově mohl hrát v NHL pravidelně, letos ale šanci ještě nedostal. V uplynulém ročníku si třiadvacetiletý Jakub Gavlas připsal šest startů za Chicago, nyní ale hraje na farmě za Rockford IceHogs. Na kontě má už 21 bodů.
 Andrej Šustr - Iowa Wild  Zkušený bek míval dříve pevné místo v Tampě Bay. Od té doby už ale uplynulo hodně času a Andrej Šustr na dva roky z NHL odešel do čínského Kunlunu. Pak se za Atlantik vrátil a loni odehrál za Tampu a Anaheim téměř 40 zápasů. Letos však nastupuje jen na farmě v celku Iowa Wild.
 Adam Raška - San Jose Barracuda  v roce 2020 prošel draftem NHL, pak za Třinec nakoukl do extraligy, zahrál si za reprezentaci, byl na dvou juniorských světových šampionátech a v minulé sezony debutoval taky v NHL. Jednadvacetiletý forvard zasáhl do pěti zápasů za San Jose, letos mu však Sharks šanci ještě nedali. V AHL odehrál za tým San Jose Barracuda 28 zápasů a připsal si dvě nahrávky.
5
Fotogalerie

Čekají na šanci. 4 čeští hokejisté, kteří loni hráli v NHL, ale letos působí na farmě

Dostat se do NHL je velmi náročné, ale natrvalo se v ní usadit, to je snad ještě těžší. Své by o tom mohli vyprávět i čeští hokejisté.

Bez názvu.jpg

Do loňské sezony NHL zasáhlo 31 českých hokejistů (plus osm brankářů). Byli mezi nimi i čtyři hráči, kteří na svou letošní šanci mezi elitou zatím čekají marně a nastupují jen v AHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Martin Frk - Springfield Thunderbirds

Martin Frk LA.jpg

Devětadvacetiletý Martin Frk je jasně nejproduktivnějším českým hráčem v AHL. Na kontě má 13 branek a 22 asistencí, přesto na šanci mezi elitou čeká. V minulých letech přitom v Detroitu a Los Angeles ukázal, že se v NHL umí prosadit. V létě zamířil do St. Louis a nastupuje za farmářský celek Springfield Thunderbirds.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jakub Galvas - Rockford IceHogs

Jakub Galvas Chicago.jpg

Je jedním z českých obránců, který by výhledově mohl hrát v NHL pravidelně, letos ale šanci ještě nedostal. V uplynulém ročníku si třiadvacetiletý Jakub Gavlas připsal šest startů za Chicago, nyní ale hraje na farmě za Rockford IceHogs. Na kontě má už 21 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Andrej Šustr - Iowa Wild

Andrej Šustr Anaheim.jpg

Zkušený bek míval dříve pevné místo v Tampě Bay. Od té doby už ale uplynulo hodně času a Andrej Šustr na dva roky z NHL odešel do čínského Kunlunu. Pak se za Atlantik vrátil a loni odehrál za Tampu a Anaheim téměř 40 zápasů. Letos však nastupuje jen na farmě v celku Iowa Wild.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Adam Raška - San Jose Barracuda

Adam Raška San Jose.jpg

V roce 2020 prošel draftem NHL, pak za Třinec nakoukl do extraligy, zahrál si za reprezentaci, byl na dvou juniorských světových šampionátech a v minulé sezoně debutoval taky v NHL. Jednadvacetiletý forvard zasáhl do pěti zápasů za San Jose, letos mu však Sharks šanci ještě nedali. V AHL odehrál za tým San Jose Barracuda 29 zápasů a připsal si dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud