Čeká se na další farmáře. 3 hráči z AHL, které Jandač chce na mistrovství světa

Čeká se na další farmáře. 3 hráči z AHL, které Jandač chce na mistrovství světa

Čeká se na další farmáře. 3 hráči z AHL, které Jandač chce na mistrovství světa

Reprezentační tým na mistrovství světa začíná nabírat reálné obrysy. Připojil se Petr Mrázek, brzy dorazí Jakub Voráček a v přípravě jsou i dva hráči z farmářské AHL – Jan Košťálek a David Musil. A možná přijedou další.

Untitled 1.jpg

Hráči z AHL na mistrovství světa? To v českém týmu nebývalo zvykem. Nyní jsou v přípravě dva hráči z farmářských soutěží a o další tři mají trenéři zájem. „Jirka Fischer jezdí na jejich zápasy, takže je viděl hrát. A ještě uvidí. Sledujeme je, jsou to hráči, kteří jsou v okruhu našeho zájmu,“ prohlásil reprezentační trenér Josef Jandač. O kom je řeč? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Vojtěch Mozík

Vojtěch Mozík NY.jpg

Čtyřiadvacetiletý obránce je hráčem New Jersey, za Devils ale letos nenastoupil ani jednou a sbírku sedmi duelů z minulé sezony nerozšířil. Na farmě v Albany však nastupuje pravidelně, v 65 zápasech posbíral 22 (11+11) kanadských bodů a patří ke klíčovým hráčům týmu. Reprezentační trenéři o něj stojí, musí však čekat, jak záložní tým Devils dopadne v play-off AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Dominik Simon

Dominik Simon Pittsburgh.jpg

Dvaadvacetiletý útočník si loni odbyl premiéru v NHL a odehrál tři zápasy za Pittsburgh. Letos čekal na start v prvním týmu až do samého závěru základní části, do play-off ale opět nezasáhl. Přesunul se zpět do farmářského Wilkes-Barre/Scranton Penguins, za který letos posbíral 46 (15+31) kanadských bodů. Loni dohrál v play-off už po sedmi zápasech. Pokud by se to opakovalo i letos, měl by být volný pro reprezentační potřeby.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jakub Vrána

Jakub Vrána Washington.jpg

Washington v sérii s Torontem překvapivě ztrácí. Capitals zatím nepanikaří, Ovečkin a spol. ale vědí, že musí přidat.

Český útočník Jakub Vrána, který v základní části odehrál 21 zápasů v NHL, do vyřazovacích bojů zatím nezasáhl, a spíše ho čekají boje o Calder Cup.

Loni si zahrál finále AHL a jeho Hershey pomýšlí vysoko i letos. Pokud by byl ale volný, reprezentační trenéři by po něm sáhli všemi deseti.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud