Čeká je nová výzva. 3 čeští hokejisté, kteří před novou sezonou NHL změnili klub

Start nové sezony NHL se blíží. Do akce znovu zasáhne i řada českých hokejistů, ovšem někteří z nich obléknou dresy jiných týmů, než jsme u nich bývali zvyklí.

Bez názvu.jpg

Tomáš Nosek zůstává v Las Vegas, Jan Rutta podepsal další smlouvu s Tampou Bay a Dominik Kubalík pokračuje v Chicagu. Jiní tři čeští hokejisté ale v NHL před novou sezonou vyměnili klub. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michael Frolík (Montreal Canadiens)

Michael Frolík Buffalo.jpg

Dvaatřicetiletý útočník má ve sbírce Stanley Cup, který získal s Chicagem. Hrával taky za Floridu, Winnipeg nebo Calgary, odkud v průběhu posledního ročníku zamířil do Buffala. Tam se ale Michaelu Frolíkovi nedařilo podle představ a po svém konci v Sabres byl bez smlouvy. Spekulovalo se o jeho odchodu do Ruska, Frolík ale nakonec podepsal roční kontrakt na 750 tisíc dolarů s Montrealem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Radko Gudas (Florida Panthers)

Radko Gudas Washington.jpg

Řízný bek si vyzkouší už své čtvrté angažmá v NHL. Radko Gudas začal v Tampě Bay, odkud zamířil do Philadelphie a poslední rok nastupoval za Washington. V barvách Capitals posbíral celkově 17 bodů, pokračovat ale bude na Floridě, se kterou třicetiletý tvrďák podepsal tříletou smlouvu na 7,5 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Dominik Simon (Calgary Flames)

Dominik SImon Pittsburgh 3.jpg

Vstříc nové výzvě se vydal také Dominik Simon, jenž hrál od roku 2015 za Pittsburgh. V poslední sezoně se dostal na 22 kanadských bodů, o rok dříve jich posbíral dokonce 28, mezi Tučňáky už ale pokračovat nebude. Šestadvacetiletý útočník totiž podepsal roční smlouvu s Calgary.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud