Čech není jediný. 4 čeští fotbalisté působící v Anglii, kteří mohou změnit dres

Časy, kdy v Anglii váleli Milan Baroš, Vladimír Šmicer či Tomáš Rosický, jsou pryč. V současnosti je česká stopa v Premier League, ale i nižších ostrovních soutěžích, mizivá. A teď možná přijdou další změny.

Bez názvu1.jpg

Jediným českým fotbalistou, který působí v Premier League, je Petr Čech. Je však otázkou, jak dlouho to ještě bude platit. V Anglii se totiž hovoří o jeho možném stěhování do Itálie. Změnit dres by však mohli i další čeští fotbalisté působící v Anglii. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Petr Čech

Petr Čech Arsenal 4.jpg

Chystá se na čtvrtou sezonu v Arsenalu, jenže v bráně londýnského týmu mu přibyl silný konkurent. Nový manažer Unai Emery přivedl Bernda Lena, který má ambice stát se jedničkou. Co bude s Čechem? Už dříve smetl nabídku Neapole, nyní se však spekuluje o návratu do Chelsea i odchodu do AS Řím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Tomáš Kalas

Tomáš Kalas Fulham.jpg

Reprezentační stoper vybojoval s Fulhamem návrat do Premier League, tu si ale znovu možná nezahraje. Pětadvacetiletý stoper totiž stále patří Chelsea, která za něj údajně požaduje deset milionů liber a to je částka, kterou Fulham nehodlá zaplatit.

Kalas byl sice značnou část sezony pevnou součástí základní sestavy, pak se ale zranil a mezi jedenáctku vyvolených se už nevrátil. V současné době je zpátky v Chelsea, na Stamford Bridge ale pravděpodobně nezůstane a zamíří na další hostování. Dříve už působil v Middlesbrough a Kolíně nad Rýnem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jiří Skalák

JIří Skalák Brighton.jpg

V Brightonu, který před rokem postoupil do Premier League, působili dva čeští fotbalisté. Aleš Matějů už je ale v Itálii a na odchodu je také Jiří Skalák. Bývalý hráč Mladé Boleslavi totiž v uplynulém ročníku nezasáhl ani do jednoho zápasu, byl pouze čtyřikrát mezi náhradníky a vypadl z reprezentace. Proto se spekuluje o odchodu do Hullu či jiných druholigových týmů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Matěj Vydra

Matěj Vydra Derby 2.jpg

Derby bylo jen krůček od postupu do Premier League. Matěj Vydra, který se stal nejlepším střelcem anglické Championship, ale svůj tým mezi elitu nakonec nedovedl. V Derby jsou s jeho službami nadmíru spokojeni, zdá se ale, že klub potřebuje peníze, a tak svůj klenot nabízí konkurenci. Podle zpráv z Anglie by se šestadvacetiletý útočník mohl odstěhovat do Leedsu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud