Florin Nita (brankář, Rumunsko) Dlouho se o něm mluvilo jako o jednom z elitních gólmanů ligy. Florin Nita Spartu držel svými výkony a na Letné byl jedničkou. Jenže pak dostal čtyři góly od Slovácka a od té doby už do akce nezasáhl. V Rumunsku ho sice vyhlásili nejlepším fotbalistou roku, čtyřiatřicetiletý Nita si ale při té příležitosti postěžoval na svou pozici. Ve Spartě zůstal, jedničkou ale nebude. 
 Dávid Hancko (obránce, Slovensko) Ve Spartě dva roky hostoval z Fiorentiny, odkud jej Pražané v létě nakonec vykoupili a udělali z něj jednu z nejdražších klubových posil historie. Na Letné o něj ale hodně stáli a vysoká investice se jim vrací. Čtyřiadvacetiletý slovenský reprezentační bek patří k nejlepším hráčům rudého celku a na kontě má navíc i sedm bodů za čtyři góly a tři nahrávky. 
 Casper Højer (obránce, Dánsko) Ještě před pár dny působili ve Spartě tři hráči ze severu Evropy. Jenže Andreas Vindheim je v Schalke, David-Moberg Karlsson zamířil do Japonska a na Letné tak zůstal už jen Casper Højer. Sedmadvacetiletý levý bek přišel do Sparty před sezonou, jenže hned zkraje se zranil a v lize odehrál jediný zápas. Na jaře by měl být zpátky v základu. 
 Lukáš Haraslín (záložník, Slovensko) Spartu v první části sezony trápila marodka, a tak bylo třeba rozšířit kádr. Na Letnou proto přišel slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, jenž dorazil na hostování s opcí z italského Sassuola. Ve Spartě rychle získal dobrou pozici, prosadil se v Evropské lize a mimo jiné dal gól i ve vítězném derby se Slavií. Na Letné pravděpodobně zůstane. 
6
Fotogalerie

Časy se mění. 6 posledních zahraničních fotbalistů, kteří zůstali ve Spartě

Není to tak dávno, co ve sparťanské kabině seděl jeden cizinec vedle druhého. Jenže tomu je už konec.

Spartu během zimy opustili Andreas Vindheim s Davidem-Mobergem Karlssonem, na Letné už nepočítají ani s Lukášem Štetinou. Pavel Vrba tak má k dispozici už jen šest cizinců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Dominik Holec (brankář, Slovensko) 

Dominik Holec Sparta.jpg

Na svou šanci ve Spartě musel čekat, loni bývalý gólman Žiliny hostoval i v Polsku, nakonec ale na Letné příležitost dostal a už ji nepustil. Sedmadvacetiletý Dominik Holec v závěru listopadu, po výprasku Sparty v Uherském Hradišti, nahradil Florina Nitu a od té doby je jedničkou pražského celku. Tou by měl být i na jaře. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Florin Nita (brankář, Rumunsko) 

Florin Nita 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Dlouho se o něm mluvilo jako o jednom z elitních gólmanů ligy. Florin Nita Spartu držel svými výkony a na Letné byl jedničkou. Jenže pak dostal čtyři góly od Slovácka a od té doby už do akce nezasáhl. V Rumunsku ho sice vyhlásili nejlepším fotbalistou roku, čtyřiatřicetiletý Nita si ale při té příležitosti postěžoval na svou pozici. Ve Spartě zůstal, jedničkou ale nebude. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Dávid Hancko (obránce, Slovensko) 

Dávid Hancko Sparta 21.jpg

Ve Spartě dva roky hostoval z Fiorentiny, odkud jej Pražané v létě nakonec vykoupili a udělali z něj jednu z nejdražších klubových posil historie. Na Letné o něj ale hodně stáli a vysoká investice se jim vrací. Čtyřiadvacetiletý slovenský reprezentační bek patří k nejlepším hráčům rudého celku a na kontě má navíc i sedm bodů za čtyři góly a tři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Casper Højer (obránce, Dánsko) 

Casper Hojer Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ještě před pár dny působili ve Spartě tři hráči ze severu Evropy. Jenže Andreas Vindheim je v Schalke, David-Moberg Karlsson zamířil do Japonska a na Letné tak zůstal už jen Casper Højer. Sedmadvacetiletý levý bek přišel do Sparty před sezonou, jenže hned zkraje se zranil a v lize odehrál jediný zápas. Na jaře by měl být zpátky v základu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Lukáš Haraslín (záložník, Slovensko) 

Lukáš Haraslín SParta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Spartu v první části sezony trápila marodka, a tak bylo třeba rozšířit kádr. Na Letnou proto přišel slovenský reprezentant Lukáš Haraslín, jenž dorazil na hostování s opcí z italského Sassuola. Ve Spartě rychle získal dobrou pozici, prosadil se v Evropské lize a mimo jiné dal gól i ve vítězném derby se Slavií. Na Letné pravděpodobně zůstane. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Martin Minčev (útočník, Bulharsko) 

Martin Minčev Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Posledním cizincem na sparťanské soupisce je Martin Minčev, za něhož Pražané v létě roku 2020 zaplatili přes padesát milionů korun. Jenže v minulé sezoně bulharský reprezentant skoro nehrál a pořádnou šanci dostal až letos. Zaujal třemi góly, dostal se do základní sestavy, v posledních duelech už toho ale dvacetiletý bulharský útočník moc neukázal. S příchodem Tomáše Čvančary jeho role zeslábne. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud