Čaroděj v bráně jednadvacítky. Podívejte se, kterými kluby už prošel Martin Jedlička

Česká reprezentační jednadvacítka vstoupila do „malého” EURA remízovým zápasem s Itálií. Hlavním hrdinou tohoto utkání byl český brankář Martin Jedlička, jenž předvedl parádní výkon.

Martin Jedlička ČR Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý Jedlička zářil už v kvalifikaci o postup na EURO jednadvacítek a parádní představení předvedl také v úvodním duelu šampionátu s Italy. Odkud vůbec na turnaj přijel? A kde všude dosud působil? Podívejte se. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

FK Příbram 

Martin Jedlička Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jedlička je odchovancem Příbrami, v žákovském věku se ale mihl ve Spartě i ve Slavii. V Praze se ale neusadil, a tak se vrátil zpět do Příbrami, se kterou si vyzkoušel i juniorskou Ligu mistrů. Dostal se taky do mládežnických reprezentačních týmů a v roce 2017 si zachytal na evropském šampionátu devatenáctek v Gruzii. Potom se dočkal přestupu. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

FK Mladá Boleslav 

Martin Jedlička Martin Jedlička.jpg

V létě roku 2017 Jedlička přestoupil z Příbrami do Mladé Boleslavi. Na ligovou premiéru čekal do prosince, kdy nastoupil do duelu se Spartou. Pražané tehdy na Letné vyhráli 3:0 a mladý gólman si v utkání dal dokonce vlastní gól. Další ligovou šanci pak už nedostal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

FC DAC 1904 Dunajská Streda 

Martin Jedlička DS.jpg

V zimě roku 2018 Jedlička Mladou Boleslav opustil a zamířil do Dunajské Stredy. Nejprve na hostování, to se ale později změnilo v přestup a český gólman se na Slovensku zabydlel. Chytá pravidelně, je oporou týmu a navíc si vyzkoušel i Evropské poháry. Svou pohodu si teď přenesl i do reprezentační jednadvacítky. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud