Bývalo to žádané zboží. 7 velkoklubů, které chtěly v minulosti získat Milana Baroše

S Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů, v dresu Galatasaraye si vystřílel korunu pro krále střelců turecké ligy, hrál za francouzský Lyon či v Aston Ville. O Milana Baroše se však v minulosti zajímaly i jiné slavné a bohaté kluby.

Kariéru už má Milan Baroš za sebou. Nejlepší kanonýr Eura z roku 2004 ji ukončil v Baníku Ostrava, odkud do světa velkého fotbalu vyrazil. V minulosti měl řadu zajímavých nabídek. Sedm velkoklubů, které o něho kdysi stály, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

AC Milán

AC Milán.jpg

Psal se rok 2011. Milan Baroš tehdy střílel branky za Galatasaray. O „Baryho“ projevilo zájem Schalke, jenže do hry se podle italského tisku vložil silnější hráč – AC Milán. Klub měl tehdy v kádru Zlatana, Pata, Cassana a další útočná esa. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekl tehdy jeho agent Pavel Paska. A k přestupu nakonec nedošlo…

Pokračování 3 / 8

Barcelona

Barcelona.jpg

650 milionů korun. Taková byla cena, na kterou si Baroše cenil po Euru v roce 2004 Liverpool. V té době o něj stála pomalu celá Evropa a Barcelona nebyla výjimkou. Nabízela ale jen polovinu požadované sumy. Prezident Joan Laporta proto zamýšlel přivést Baroše později, z transferu ale sešlo.

Pokračování 4 / 8

Chelsea

CHelsea.jpg

V lednu roku 2007 měl manažer Chelsea José Mourinho hlavu plnou problémů. Blues se příliš nedařilo a kádr zužovala marodka. Pomoci mu mohl Milan Baroš, kterého si portugalský stratég přál.

„Zájem ze strany Chelsea existuje,“ řekl tehdy manažer hráče Aston Villy Pavel Paska. Jenže z toho sešlo. „Hráči, které bych chtěl, nepřijdou. Je to rozhodnutí klubu,“ vysvětlil Mourinho.

Pokračování 5 / 8

Inter Milán

Inter Milan.jpg

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Když Baroš rozvázal smlouvu s Galatasarayem, čekalo se, že zamíří do Baníku. Jenže Interu Milán se zranil Diego Milito a slavný klub za něj začal hledat náhradu. Italský tisk ihned začal spekulovat o příchodu Baroše. Ten ale tenkrát zamířil podle předpokladů na Bazaly.

Pokračování 6 / 8

Real Madrid

Real Madrid.jpg

Díky skvělým výkonům na Euru v roce 2004 byl o Baroše pořádný zájem. Zajímal se o něj i Real Madrid. Přesněji řečeno, chtěl ho Lorenzo Sanz, který kandidoval na prezidenta Bílého baletu. Tím se ale stal podle předpokladů Florentino Peréz, jenž českého forvarda do svých plánů nezahrnoval.

Pokračování 7 / 8

Schalke 04

Schalke.jpg

Na Euru v roce 2004 Milan Baroš řádil, jenže poté se mu v Liverpoolu příliš nedařilo. Rok po evropském šampionátu ho začalo lákat německé Schalke 04. „S Barošem a jeho zástupcem jsme domluveni. Přijde k nám. Začátkem příštího týdne předložíme nabídku Liverpoolu,“ řekl tehdejší kouč Ralf Rangnick. Jenže Liverpool požadoval vyšší cenu a přestup se nerealizoval.

Pokračování 8 / 8

Valencia

Valencia.jpg

Jedním z klubů, který projevil nejvážnější zájem o Milana Baroše, byla v roce 2005 Valencia, která se v té době herně trápila a hledala hráče, jenž by jí pomohli z krize. „Hledáme možnosti, jak přestup uskutečnit," řekl pro icliverpool.icnetwork ředitel klubu Eduard Mancia. Tehdejší útočník Liverpoolu ale do Španělska neodešel.

Doporučujeme

Články odjinud