Byli oporami, teď ale nechytají. 3 gólmani velké ligové trojky, kteří přišli o místo

Byli považováni ze osobnosti Fortuna ligy, jenže teď je jejich místo na lavičce náhradníků.

Své místo nemá nikdo jisté. Ani brankáři, kteří před pár měsíci patřili k hvězdám Fortuna ligy. Jména tří ještě nedávno neotřesitelných jedniček, které přišly o své místo mezi třemi tyčemi, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Ondřej Kolář (Slavia Praha)

Ondřej Kolář maska 2.jpg

V loňské sezoně by nikoho nenapadlo, že by ve Slavii nebyl jedničkou. Ještě do letošního ročníku vstupoval jako slávistický gólman číslo jedna, jenže pak vyrobil několik kiksů, taky měl zdravotní problémy, a tak se své šance chopil Aleš Mandous, jenž dorazil v létě z Olomouce.

Ten využil nabídnutou příležitost na jedničku, odchytal parádní podzim a mezi třemi slávistickými tyčemi už zůstal. Kolář je sice profesionál a situaci přijal, nedá se však čekat, že mezi náhradníky bude chtít zůstat. Odejde?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Florin Nita (Sparta Praha)

Florin Nita Sparta 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Rumunský gólman, který byl nedávno vyhlášen nejlepším fotbalistou své země, vstupoval do sezony jako jasná sparťanská jednička. Na Florina Nitu byl spoleh, jenže pak Sparta dostala čtyři góly na Slovácku a od té doby je v bráně letenského týmu Dominik Holec, který už zkušenějšího Rumuna do akce nepustil. Nita si navíc postěžoval, že s ním trenér Vrba nekomunikuje, a tak se klidně může stát, že v zimě z Prahy odejde.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Aleš Hruška (Viktoria Plzeň)

Aleš Hruška Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý gólman Příbrami v Plzni převzal roli po Matúši Kozáčikovi a dlouho byl neotřesitelnou jedničkou západočeského týmu. Jenže to už neplatí a šanci dostal Jindřich Staněk, jenž se výbornými výkony vyšvihl až do reprezentace.

Aleš Hruška má už 36 let a v Plzni mu po sezoně končí smlouva, takže se klidně může stát, že nadcházející půlrok bude posledním v jeho kariéře. Nebo zkusí ještě nějakou novou výzvu?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud