Paris Saint-Germain  Po sezoně 2004/05 to Rozehnal v Belgii zabalil a plácl si s PSG. V Paříži se potkal například s portugalským útočníkem Pauletou a během dvou let odehrál 93 zápasů. V roce 2006 získal i francouzský pohár. Profimedia.cz
 Newcastle United  Ve Francii Rozehnal vydržel dva roky a poté si vyzkoušel další soutěž – tentokrát anglickou Premier League. Před sezonou 2007/08 se dohodl s Newcastlem United, za který odehrál 25 zápasů. V polovině ročníku však odešel na hostování do Itálie. Profimedia.cz
 Lazio Řím  Rozehnal byl v Laziu nejprve na hostování, které se po půl roce změnilo v přestup. Vybojoval si pevné místo v sestavě, v roce 2009 slavil zisk italského poháru, ani v Laziu však nevydržel příliš dlouho a po roce a půl se znovu stěhoval. Profimedia.cz
 Hamburk  Dalším působištěm Davida Rozehnala se stal bundesligový Hamburk. S týmem podepsal smlouvu až do roku 2012, angažmá mu ale příliš nevyšlo. Postupně začal přicházet o místo v sestavě a už po roce se dohodl na návratu do Francie. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Byla to parádní kariéra. Připomeňte si 7 zahraničních klubů, kterými prošel David Rozehnal

V roce 2002 vybojoval s českou jednadvacítkou zlato na evropském šampionátu. O dva roky později byl členem bronzového týmu na Euru v Portugalsku. Hrál také na mistrovství světa a několik let patřil k základním stavebním kamenům národního týmu. Už pět roků je ale David Rozehnal ve fotbalovém důchodu.

Rodáka ze Šternberku vychovala Olomouc, odkud pak vyrazil do světa velkého fotbalu. Patnáct let strávil v zahraničí a prošel během nich sedmi kluby. Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

FC Bruggy

David Rozehnal.jpg

David Rozehnal se vydal do zahraničí v roce 2003. Tehdy ho za 19 milionů korun koupily z Olomouce Bruggy. V Belgii se českému obránci dařilo, s klubem získal domácí pohár, v roce 2005 pomohl vybojovat titul a zahrál si Ligu mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Paris Saint-Germain

David Rozehnal PSG.jpg

Po sezoně 2004/05 to Rozehnal v Belgii zabalil a plácl si s PSG. V Paříži se potkal například s portugalským útočníkem Pauletou a během dvou let odehrál 93 zápasů. V roce 2006 získal i francouzský pohár.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Newcastle United

David Rozehnal Newcastle 2.jpg

Ve Francii Rozehnal vydržel dva roky a poté si vyzkoušel další soutěž – tentokrát anglickou Premier League. Před sezonou 2007/08 se dohodl s Newcastlem United, za který odehrál 25 zápasů. V polovině ročníku však odešel na hostování do Itálie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Lazio Řím

David Rozehnal LAzio.jpg

Rozehnal byl v Laziu nejprve na hostování, které se po půl roce změnilo v přestup. Vybojoval si pevné místo v sestavě, v roce 2009 slavil zisk italského poháru, ani v Laziu však nevydržel příliš dlouho a po roce a půl se znovu stěhoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Hamburk

David Rozehnal Hamburk.jpg

Dalším působištěm Davida Rozehnala se stal bundesligový Hamburk. S týmem podepsal smlouvu až do roku 2012, angažmá mu ale příliš nevyšlo. Postupně začal přicházet o místo v sestavě a už po roce se dohodl na návratu do Francie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Lille

David Rozehnal Lille.jpg

V roce 2011 získal s Lille francouzský titul a slavil vítězství v pohárové soutěži, když ve finále tým porazil Paris Saint-Germain. Následně Rozehnal podepsal s klubem smlouvu a stal se jeho kmenovým hráčem. V týmu, se kterým si zahrál i Ligu mistrů, vydržel až do roku 2015.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Oostende

David Rozehnal Oostende.jpg

Posledním klubem Rozehnalovy kariéry bylo belgické Oostende, kam zamířil po vypršení kontraktu ve Francii a podepsal roční smlouvu s možností opce. V Belgii nakonec vydržel až do zimy roku 2017 a v lednu pak z rodinných důvodů angažmá ukončil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud