Hamburk  Vážným zájemcem o služby Václava Černého byl údajně i Hamburk. Německý oddíl hledal hráče s tahem na bránu a svou pozornost zaměřil na mladého Čecha. V klubu ho přirovnávali k Arjenu Robbenovi. Foto: Profimedia.cz
 Chelsea  Černého sledovala i anglická Chelsea. V té době vedl Blues trenér José Mourinho, jehož týmu se však moc nedařilo, a tak hledal posily. Ovšem o tom, jak těžké je se do týmu Chlesea prosadit, by mohl vyprávět třeba Tomáš Kalas. Foto: Profimedia.cz
 Juventus Turín  Významnou roli v rozhodování Juventusu Turín měl Pavel Nedvěd. Možná i on měl podíl na tom, že se Václav Černý dostal do hledáčku italského klubu, ve kterém „Grande Paolo“ strávil nejúspěšnější roky své kariéry. Černého však nakonec nepřivedl. Foto: Profimedia.cz
 Manchester United  Jediným českým fotbalistou, který oblékl dres Manchesteru United, je Karel Poborský. Do hledáčku týmu z Old Trafford, kterému v té době vládl Louis van Gaal, se však údajně dostal i Václav Černý. K přestupu ale nedošlo. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Byl to talent jako hrom. 7 slavných klubů, které kdysi chtěly získat Václava Černého

Václav Černý patří od loňského léta nizozemskému Twente. Nechybělo ale možná mnoho a mohl být hráčem daleko slavnějšího klubu.

Rodák z Příbrami už jako mladý zamířil do Ajaxu, v jehož prvním týmu debutoval v osmnácti letech. Tehdy se zdálo, že z Václava Černého roste velká hvězda, okolo které začaly kroužit přední evropské kluby. Kdo talentovaného českého fotbalistu podle portálu fussballtransfers.com lákal do svých řad? Odpověď najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 8

Arsenal

Václav Černý Matějů Mašek.jpg

Někdejší Manažer Arsenalu Arséne Wenger byl vyhlášený skvělou prací s mládeží. Vyhlížel si talentované fotbalisty z celého světa, kterým se nebál dát šanci už v nízkém věku. Kanonýři pod jeho velením vyznávali útočný styl hry, do kterého by Černý zapadl. V jednom klubu se tehdy mohl sejít s Petrem Čechem a Tomášem Rosickým.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Hamburk

Václav Černý Twente.jpg

Vážným zájemcem o služby Václava Černého byl údajně i Hamburk. Německý oddíl hledal hráče s tahem na bránu a svou pozornost zaměřil na mladého Čecha. V klubu ho přirovnávali k Arjenu Robbenovi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Chelsea

Václav Černý Utrecht.jpg

Černého sledovala i anglická Chelsea. V té době vedl Blues trenér José Mourinho, jehož týmu se však moc nedařilo, a tak hledal posily. Ovšem o tom, jak těžké je se do týmu Chlesea prosadit, by mohl vyprávět třeba Tomáš Kalas.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Juventus Turín

Václav Černý Ajax 18.jpg

Významnou roli v rozhodování Juventusu Turín měl Pavel Nedvěd. Možná i on měl podíl na tom, že se Václav Černý dostal do hledáčku italského klubu, ve kterém „Grande Paolo“ strávil nejúspěšnější roky své kariéry. Černého však nakonec nepřivedl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Manchester United

Václav Černý ČR.jpg

Jediným českým fotbalistou, který oblékl dres Manchesteru United, je Karel Poborský. Do hledáčku týmu z Old Trafford, kterému v té době vládl Louis van Gaal, se však údajně dostal i Václav Černý. K přestupu ale nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Manchester City

Václav Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Václav Černý zaujal i další klub z Manchesteru - City, které tehdy vedl kouč Manuel Pellegrini. Chilský trenér o český talent údajně stál, ani tento obchod ale nebyl dotažen do konce.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Barcelona

Václav Černý.jpg

O možném spojení Václava Černého s Barcelonou sice portál fussballtransfers.com nepsal, i tato možnost ale údajně byla ve hře. O zájmu slavného katalánského klubu psal na konci roku 2016 španělský deník Mundo Deportivo, podle něhož Barca Černého dokonce sledovala v duelu Evropské ligy Ajaxu proti Panathianikosu. Přesun na Nou Camp se ale nakonec nekonal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud