Radim Vrbata  Zatímco Jiří Hudler byl v kanadském bodování NHL v době konání olympijského turnaje mezi českými hokejisty třetí, Radim Vrbata byl jen o místo za ním. Ani on se ale do nominace nedostal a na olympiádě si tak nikdy nezahrál. V sezoně 2013/14 nastupoval za Arizonu a do statistik si připsal celkem 51 bodů. Produktivní byl i v dalších letech, v reprezentaci už se ale neukázal.
 Jiří Tlustý  Tehdejší útočník Caroliny Jiří Tlustý nasázel ve zkrácené sezoně 2012/13 třiadvacet branek. Dobrou formu si přenesl i do dalšího ročníku, během něhož se trefil šestnáctkrát. Na olympijskou pozvánku mu to ale nestačilo.
 Martin Havlát  V roce 2010 se na olympiádu do Vancouveru Martin Havlát dostal, o čtyři později už ale v Soči chyběl. V té době působil v San Jose a do statistik si připsal dvaadvacet bodů. Vynikající útočník, který byl však náchylný ke zraněním, na velké akci reprezentoval naposled na mistrovství světa v roce 2011.
 Tomáš Fleischmann  Na turnaj do Soči se nedostal ani Tomáš Fleischmann, který si zahrál o rok dříve na mistrovství světa. V olympijské sezoně hrál za Floridu a do statistik s připsal 28 bodů. Svou druhou účast pod pěti kruhy ale bývalý vynikající útočník nepřidal.
5
Fotogalerie

Byl to skoro skandál. 5 hvězd z NHL, které trenér Hadamczik nevzal v roce 2014 na olympiádu do Soči

O tom, zda na příští olympiádě budou hrát hokejisté z NHL, ještě není rozhodnuto. Borci zpoza Atlantiku se naposled zúčastnili her v roce 2014 v Soči, tehdejší česká nominace ale vyvolala bouřlivé diskuze.

Olympijský tým, který v roce 2014 stavěl trenér Alois Hadamczik, byl tím posledním, v němž byli pod pěti kruhy hráči z NHL. Tehdy se do něj ale nedostali obránci Jan Hejda s Romanem Polákem ani několik předních českých útočníků z NHL. Jména pěti z nich, kteří v nominaci překvapivě chyběli, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jiří Hudler

Jiří Hudler (2).jpg

Vztah mezi Jiřím Hudlerem a reprezentací nikdy nebyl ideální. V roce 2014 se ale čekalo, že na olympiádu pojede. Tehdejší útočník Calgary měl skvělou formu a v době, kdy se oznámila nominace, byl třetím nejproduktivnějším Čechem v NHL. Přesto se tehdy do výběru nedostal, zato v roce 2014 startoval na mistrovství světa. Od té doby pak už v národním týmu nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Radim Vrbata

Radim Vrbata.jpg

Zatímco Jiří Hudler byl v kanadském bodování NHL v době konání olympijského turnaje mezi českými hokejisty třetí, Radim Vrbata byl jen o místo za ním. Ani on se ale do nominace nedostal a na olympiádě si tak nikdy nezahrál. V sezoně 2013/14 nastupoval za Arizonu a do statistik si připsal celkem 51 bodů. Produktivní byl i v dalších letech, v reprezentaci už se ale neukázal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jiří Tlustý

Tlustý (Carolina).jpg

Tehdejší útočník Caroliny Jiří Tlustý nasázel ve zkrácené sezoně 2012/13 třiadvacet branek. Dobrou formu si přenesl i do dalšího ročníku, během něhož se trefil šestnáctkrát. Na olympijskou pozvánku mu to ale nestačilo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Havlát

Havlát.jpg

V roce 2010 se na olympiádu do Vancouveru Martin Havlát dostal, o čtyři později už ale v Soči chyběl. V té době působil v San Jose a do statistik si připsal dvaadvacet bodů. Vynikající útočník, který byl však náchylný ke zraněním, na velké akci reprezentoval naposled na mistrovství světa v roce 2011.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Fleischmann

Tomáš Fleischmann.jpg

Na turnaj do Soči se nedostal ani Tomáš Fleischmann, který si zahrál o rok dříve na mistrovství světa. V olympijské sezoně hrál za Floridu a do statistik s připsal 28 bodů. Svou druhou účast pod pěti kruhy ale bývalý vynikající útočník nepřidal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud