Bundesligový kanonýr pro českou reprezentaci. 3 kluby, kterými prošel Selke

Nedávno se spekulovalo o tom, že by si za českou fotbalovou reprezentaci mohl zahrát Joel Kayamba. Nyní je ve hře další zajímavé jméno – bundesligový kanonýr Davie Selke.

Čtyřiadvacetiletý útočník hrál za německé mládežnické reprezentační výběry, s Německem startoval i na olympiádě v Riu de Janeiru, ovšem dres seniorské reprezentace ještě neoblékl. A jelikož je jeho máma Češka, tak by klidně mohl nastoupit i za výběr Jaroslava Šilhavého. Ten by tak k Michaelu Krmenčíkovi a Patriku Schickovi získal dalšího velmi kvalitního útočníka, který aktuálně působí už ve svém třetím bundesligovém klubu. Více o jeho kariéře se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Werder Brémy

Davie Selke Brémy.jpg

Převážnou část mládežnické kariéry Selke hrál za Hoffenheim, v roce 2013 jej však za 50 tisíc eur koupily Brémy. Většinu úvodní sezony sice působil v rezervě, přesto už si v zápase s Hannoverem stihl odbýt i bundesligoovu premiéru. Na startu sezony 2014/15 podepsal s Werderem novou čtyřletou smlouvu, v průběhu ročníku nastřílel deset branek a na jeho konci se dohodl na přestupu do druholigového Lipska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

RB Lipsko

Davie Selke Lipsko.jpg

Lipso za Selkeho zaplatilo osm milionů eur a udělalo z něj nejdražšího hráče v historii druhé německé nejvyšší soutěže. V sezoně 2015/16 dal deset gólů a Lipsku pomohl k postupu do Bundesligy. Tím to však nekončilo a Selke s Red Bullem v premiérovém ročníku mezi německou elitou oslavil také postup do Ligy mistrů. Tu si ale nezahrál…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Hertha Berlín

Davie Selke Herta.jpg

Selke totiž v létě roku 2017 přestoupil z Lipska do Herthy Berlín, která za něj zaplatila osm milionů eur. Na začátku sezony ho sice vyřadilo zranění, přesto nakonec stihl nastřílet deset branek. V aktuálním ročníku odehrál dvacet bundesligových zápasů, v nichž dal tři góly a přidal osm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud