Petar Musa – 22 let. Chorvatský útočník už loni ukázal, jak moc velký potenciál se v něm ukrývá. Petar Musa nastřílel za Liberec a Slavii 14 branek a společně s Liborem Kozákem se stal nejlepším ligovým střelcem. V létě se dokonce spekulovalo o jeho odchodu do zahraničí, dvaadvacetiletý forvard ale zůstal v Edenu. V letošním ročníku se trefil dvakrát. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Oscar Dorley – 22 let. Dvaadvacetiletý Oscar, jenž může naskočit v záloze i obraně, přišel do Slavie v průběhu minulého ročníku z Liberce. V lize si letos univerzál z Libérie připsal čtyři starty a další dva přidal v Evropské lize – proti Beer Ševě i Leverkusenu byl dokonce v základní sestavě. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ondřej Lingr – 22 let. V létě okolo něj bylo pořádně rušno. Ondřej Lingr, jenž dal v uplynulém ročníku sedm branek, byl na radaru Baníku, ale nakonec odešel do Slavie, která o tehdejší oporu Karviné hodně stále. V aktuálním ročníku dvaadvacetiletý ofenzivní univerzál naskočil do pěti ligových zápasů a objevil se také v základní sestavě v bitvě s Leverkusenem. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Zima – 19 let. Když do Slavie přišel v zimě z Olomouce, měl na kontě pouhé dva ligové starty. Přesto se zabydlel v sestavě sešívaných a zařadil se po bok klíčových hráčů Trpišovského družiny. Devatenáctiletý stoper David Zima už se dostal i na seznam reprezentačních adeptů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Budoucnost z Edenu. Pět mladých hráčů Slavie, z nichž mohou vyrůst noví lídři týmu

Kádr Slavie se v poslední době zase proměnil. Opustilo ho několik zkušených hráčů, které postupně nahrazují mladíci.

Bez názvu.jpg

Hráči jako Simon Deli, Josef Hušbauer, Tomáš Souček či Milan Škoda už ze Slavie odešli. V Edenu ale pomalu „roste“ nová generace mladých fotbalistů, kteří je postupně nahrazují. Jména pěti mladíků, z nichž by jednou měli být klíčoví hráči sešívané družiny, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Petar Musa – 22 let

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Chorvatský útočník už loni ukázal, jak moc velký potenciál se v něm ukrývá. Petar Musa nastřílel za Liberec a Slavii 14 branek a společně s Liborem Kozákem se stal nejlepším ligovým střelcem. V létě se dokonce spekulovalo o jeho odchodu do zahraničí, dvaadvacetiletý forvard ale zůstal v Edenu. V letošním ročníku se trefil dvakrát.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Oscar Dorley – 22 let

Oscar Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý Oscar, jenž může naskočit v záloze i obraně, přišel do Slavie v průběhu minulého ročníku z Liberce. V lize si letos univerzál z Libérie připsal čtyři starty a další dva přidal v Evropské lize – proti Beer Ševě i Leverkusenu byl dokonce v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ondřej Lingr – 22 let

Ondřej Lingr Pavel Slavia Mazáč CNC Profimedia.jpg

V létě okolo něj bylo pořádně rušno. Ondřej Lingr, jenž dal v uplynulém ročníku sedm branek, byl na radaru Baníku, ale nakonec odešel do Slavie, která o tehdejší oporu Karviné hodně stále. V aktuálním ročníku dvaadvacetiletý ofenzivní univerzál naskočil do pěti ligových zápasů a objevil se také v základní sestavě v bitvě s Leverkusenem.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

David Zima – 19 let

David Zima Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Když do Slavie přišel v zimě z Olomouce, měl na kontě pouhé dva ligové starty. Přesto se zabydlel v sestavě sešívaných a zařadil se po bok klíčových hráčů Trpišovského družiny. Devatenáctiletý stoper David Zima už se dostal i na seznam reprezentačních adeptů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Abdallah Sima – 19 let

Abdallah Sima Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Devatenáctiletý útočník ze Senegalu se na jaře objevil v Táborsku, ještě se ale nestihl ani rozkoukat a stěhoval se do Slavie. V lize zatím odehrál sedm minut proti Slovácku a naskočil také do duelu s Leverkusenem. Ve Slavii si od něj hodně slibují.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud