Budoucnost Plzně. 3 noví mladí hráči, které trenér Guľa zapracovává do sestavy

Plzeňská Viktorka letos neprožívá příliš dobrou sezonu. Sestava západočeského týmu se navíc hodně mění a kouč Adrián Guľa do ní zapracovává některé nové tváře.

Bez názvu.jpg

V Plzni stále působí Aleš Hruška, Tomáš Hořava či Jan Kovařík, jenže ani jeden z nich skoro vůbec nehraje. Kouč západočeského týmu Adrián Guľa do týmu naopak zapracovává několik nových mladých tváří. Které to jsou? A jak se jim vede? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Václav Míka 

Václav Míka Plzeň Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Dvacetiletý důrazný stoper dříve sbíral cenné zkušenosti v mládežnické Lize mistrů, teď už ale patří do prvního plzeňského týmu. Ligovou premiéru si odbyl v únorovém duelu s Libercem, který Viktorka prohrála 0:2. Další šanci dostal v utkání s Mladou Boleslaví, který odehrál celý. Václav Míka nastoupil ve stoperské dvojici s Jakubem Brabcem, zápas však skončil remízou 2:2. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Pavel Šulc 

Pavel Šulc Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Mládežnický reprezentační záložník sbíral zkušenosti v Jihlavě, Opavě a Českých Budějovicích. V zimě už se ale zabydlel v plzeňském kádru a na jaře jej trenér Guľa staví pravidelně. Dvacetiletý Pavel Šulc dosud v plzeňském dresu zasáhl do osmi zápasů a v utkání s Mladou Boleslaví se prosadil i gólově. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Lukáš Matějka 

Lukáš Matějka Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Trenér Guľa má k dispozici rozjetého francouzského útočníka Beauguela, dres Viktorky obléká také reprezentant Ondrášek a na svou šanci čeká ještě Lukáš Matějka. Třiadvacetiletý forvard ještě na podzim hostoval v Českých Budějovicích a teď se rve o místo na západě Čech. Za Plzeň dosud coby střídající hráč naskočil do šesti zápasů a v duelu s Mladou Boleslaví se uvedl i gólově. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud