Budoucnost Komety. 5 hráčů Brna, kteří hrají na mistrovství světa osmnáctek

Česká hokejová osmnáctka první dva zápasy na mistrovství světa v Rusku prohrála. Na turnaji přitom chtěla navázat na stříbrný Memoriál Ivana Hlinky a přivést medaili. Spoléhá se přitom i na početné zastoupení brněnské Komety.

Kapitánem týmu je Libor Zábranský, syn majitele a kouče Komety, který loni oslavil extraligový titul. K tomu Kometa kráči znovu. Klíčovými personami týmu jsou zkušení Martin Erat, Ondřej Němec či Leoš Čermák, Kometa se ale nemusí bát ani o svou budoucnost. Vždyť na šampionát osmnáctek poslala pět svých zástupců. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Dostál (17 let, brankář)

Lukáš Dostál.jpg

Brněnskou oporou mezi třemi tyčemi je Marek Čiliak. Záda mu kryje Marek Langhamer a v záloze je připravený ještě Karel Vejmelka. Do popředí se však dere i Lukáš Dostál, který podával velmi dobré výkony v prvoligové Třebíči a blýskl se 92% úspěšností zákroků. Na šampionátu osmnáctek je jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Adam Gajarský (17 let, útočník)

Adam Gajarský.jpg

Sedmnáctiletý rodák z Kroměříže by mohl projít letošním draftem NHL. Odchovanec Komety si loni připsal premiérový start v extralize, letos přidal další dva a nastoupil k 13 zápasům za prvoligovou Třebíč. Do statistik si připsal gól, nahrávku a hodně osobních soubojů. Brno v něm má velký potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Karel Plášek (17 let, útočník)

Karel Plášek.jpg

Další z nadějí blížícího se draftu NHL. Sedmnáctiletý útočník si letos odbyl extraligovou premiéru a odehrál čtyři zápasy za Kometu. Zároveň naskočil k 20 duelům v přerovském dresu, ve kterém si zahrál v jedné formaci se svým otcem. V základní části WSM Ligy dal devět branek, prosadil se i v úvodním duelu na šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Vojtěch Střondala (17 let, útočník)

Vojtěch Střondala.jpg

Také Vojtěch Střondala už okusil seniorský hokej a letos si připsal premiérový start za Kometu. Zároveň patřil k tahounům mládežnických týmů brněnského klubu a velmi dobře mu vyšel i Hlinkův memoriál. Sedmnáctiletý forvard, který měří jen 170 centimetrů, na něm posbíral pět kanadských bodů a byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Už se trefil i na šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Svoboda (17 let, útočník)

Matěj Svoboda 2 Karel Švec- ČSLH  CNC  Profimedia.jpg

Pátým brněnským hráčem do party je Matěj Svoboda. Sedmnáctiletý útočník pomohl výraznou měrou k juniorskému titulu, na debut mezi muži ale ještě čeká. Na mistrovství světa začal na tribuně, v průběhu turnaje by se ale mohl dostat do hry.

Foto: Karel Švec- ČSLH / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud