Budoucnost Juventusu. Tři Češi, kteří mohou jít ve stopách Pavla Nedvěda

Budoucnost Juventusu. Tři Češi, kteří mohou jít ve stopách Pavla Nedvěda

Budoucnost Juventusu. Tři Češi, kteří mohou jít ve stopách Pavla Nedvěda

Pavel Nedvěd prožil v Juventusu nejúspěšnější léta své kariéry. V barvách „Staré dámy“ strávil řadu vydařených sezon a v současné době je dokonce viceprezidentem velkoklubu z Turína. Kdo se vydá v jeho stopách?

Kromě Nedvěda, držitele Zlatého míče za rok 2003, v Juventusu působil také Zdeněk Grygera. Úřadující italský mistr se údajně zajímal také o Tomáše Necida, Petra Jiráčka či Martina Fenina, v Nedvědových stopách se ale mohou vydat jiní krajané. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Roman Macek

Roman Macek.jpg

Psal se rok 2013 a Roman Macek odešel ze Zlína do akademie Juventusu. Nadanému záložníkovi je nyní dvacet let a na šanci v prvním týmu čeká. Český středopolař, který na jaře debutoval v reprezentační jednadvacítce, odešel na jaře hostovat do Bari a připsal si první starty ve druhé italské lize. Na Apeninském poloostrově ho chválí, do prvního týmu Juventusu ale vede stále dlouhá cesta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Miroslav Penner

Nedvěd Juventus.jpg

Před pár dny oslavil teprve 16. narozeniny a nadělil si k nim krásný dárek. Záložník Miroslav Penner si plácl s Juventusem a odchází do mládežnického výběru italského šampiona. O talentovaného fotbalistu stál Bayern Mnichov či Dortmund, viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd ale Pennera přesvědčil, aby se vydal ze Sparty do Turína.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Patrik Schick

Patrik Schcik Juventus.jpg

V posledních dnech se nemluvilo o něčem jiném. Okolo Patrika Schicka kroužily přední kluby ze všech evropských soutěží, reprezentační útočník si ale nakonec vybral Juventus.

Do Turína vyrazil v průběhu EURA jednadvacítek na testy a čeká se na finální dohodu. Předpokládá se, že příští sezonu stráví na hostování, teprve se ale uvidí, jaké s ním má Juventus, jenž by měl zaplatit okolo 800 milionů korun, plány.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud