Budoucnost Juventusu. Tři Češi, kteří mohou jít ve stopách Pavla Nedvěda

Pavel Nedvěd prožil v Juventusu nejúspěšnější léta své kariéry. V barvách „Staré dámy“ strávil řadu vydařených sezon a v současné době je dokonce viceprezidentem velkoklubu z Turína. Kdo se vydá v jeho stopách?

Kromě Nedvěda, držitele Zlatého míče za rok 2003, v Juventusu působil také Zdeněk Grygera. Úřadující italský mistr se údajně zajímal také o Tomáše Necida, Petra Jiráčka či Martina Fenina, v Nedvědových stopách se ale mohou vydat jiní krajané. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Roman Macek

Roman Macek.jpg

Psal se rok 2013 a Roman Macek odešel ze Zlína do akademie Juventusu. Nadanému záložníkovi je nyní dvacet let a na šanci v prvním týmu čeká. Český středopolař, který na jaře debutoval v reprezentační jednadvacítce, odešel na jaře hostovat do Bari a připsal si první starty ve druhé italské lize. Na Apeninském poloostrově ho chválí, do prvního týmu Juventusu ale vede stále dlouhá cesta.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Miroslav Penner

Nedvěd Juventus.jpg

Před pár dny oslavil teprve 16. narozeniny a nadělil si k nim krásný dárek. Záložník Miroslav Penner si plácl s Juventusem a odchází do mládežnického výběru italského šampiona. O talentovaného fotbalistu stál Bayern Mnichov či Dortmund, viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd ale Pennera přesvědčil, aby se vydal ze Sparty do Turína.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Patrik Schick

Patrik Schcik Juventus.jpg

V posledních dnech se nemluvilo o něčem jiném. Okolo Patrika Schicka kroužily přední kluby ze všech evropských soutěží, reprezentační útočník si ale nakonec vybral Juventus.

Do Turína vyrazil v průběhu EURA jednadvacítek na testy a čeká se na finální dohodu. Předpokládá se, že příští sezonu stráví na hostování, teprve se ale uvidí, jaké s ním má Juventus, jenž by měl zaplatit okolo 800 milionů korun, plány.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud